Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kadın Girişimciler Arabuluculuğu Öğrendi

Kadın Girişimciler Arabuluculuğu Öğrendi
Ege İş Kadınları Derneği’nin (EGİKAD) geleneksel olarak gerçekleştirdiği Biz Bize toplantılarında bu kez üyelerine hukuki uyuşmazlıkların çözüm yöntemlerinden biri olan arabuluculuk sistemi anlatıldı.

 

 
SwissOtel Büyük Efes’te düzenlenen toplantıda ’Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk’ konulu sunumu EGİKAD üyeleri avukat Elif Yıldız ile Çiçek Özkale Aracı gerçekleştirdi. Avukat Elif Yıldız ve Çiçek Özkale Aracı, iş veya sosyal hayatta anlaşmazlık içinde bulunan tarafları konuşmak ve müzakerelerde bulunmak amacıyla bir araya getirip birbirlerini anlamasını ve kendi çözümlerini kendilerinin üretmesini sağlamaya yarayan arabuluculuk sisteminin yargının iş yükünü azalttığını vurguladı.
 
Yargının yükünü hafifletecek olan bu sistemin günümüzde dostane yollarla uyuşmazlık çözümü için kullanılan en yaygın yöntem olduğunu ifade eden EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, bir uyuşmazlığın ya da davanın çözümünde arabuluculuk sisteminin taraflara sunduğu yararlar sayesinde hem zamandan hem de masraflardan tasarruf ettirmesini sağladığını söyledi.
 
 

Yayın Tarihi : 28.11.2015 : 11:38

Etiketler : Kadın    Girişimciler    Arabuluculuğu    Öğrendi    Bölge   


Yorumlar

8240
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN