Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Engelleri Aştı İki İkincilik Kazandı

Engelleri Aştı İki İkincilik Kazandı
İzmir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Işıl Yıldırım, Türkiye Binicilik Federasyonu İzmir Temsilciliği desteği ile İzmir Atlı Spor Kulübü (İZASK) tarafından düzenlenen Başöğretmen Atatürk Kupası Engel Atlama Yarışmalarından iki ikincilik kazandı.

 

 
İzmir Atlıspor Kulübü “Öğretmenler Günü" Kupası ve Buca Milli Eğitim Müdürlüğü “Canım Öğretmenim" Kupasında ikincilik elde eden Yrd. Doç. Dr. Yıldırım, gelecek kuşakları yetiştiren bir akademisyen olarak Öğretmenler Günü nedeni ile düzenlenen İzASK Başöğretmen Atatürk Kupası Engel Atlama Yarışmalarında derece elde etmenin kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu söyledi.
 
4 yıldan bu yana İzmir Atlı Spor Kulübünde binicilik yapan ve geçmiş yıllarda girdiği yarışmalardan da dereceleri bulunan Yıldırım, spor yapmanın akademik başarısına da destek olduğunu söyledi. Atlı sporları ve engel atlama sporunu “Hayata bire bir uygulanacak bir meditasyon" olarak nitelendiren Yıldırım, “Binicilik ve engel atlama yurt dışında CEO’ların da en fazla tercih ettiği sporlardan biri. Aynı zamanda Otizmli çocukların eğitiminde de kullanılan yöntemlerden biri. Çünkü sorunlarla başa çıkabilme, engelleri aşabilme, korkuların üzerine gidebilme konularında bireysel gelişim sağlıyor. İnsan dışında bir canlı ile bütün olarak hareket etme, ekip çalışması içindeki idarecilik ve liderlik rolünü pekiştiriyor. Aştığınız engelde hata yapmış olsanız bile ardınıza değil önünüze bakmayı, yeni bir engele hazırlanmayı, bu yolla da hata yapsanız bile hedefinize ulaşmak için yeniden üreterek vazgeçmemeyi öğreniyorsunuz" dedi.
 
Gelecek günlerde İzmir Üniversitesi öğrencileri ile binicilik sporunu bir araya getirecek organizasyonlar yapmak istediğini sözlerine ekleyen Yrd. Doç. Dr. Yıldırım, “Özellikle yaratıcı meslekler yapacak olan gençlerin mutlaka sporla ilgilenmesi gerekiyor" dedi.
 

Yayın Tarihi : 28.11.2015 : 11:24

Etiketler : Engelleri    Aştı    İki    İkincilik    Kazandı    Bölge   


Yorumlar

2722
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN