Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tepecik Filarmoni Albüm Yapıyor

Tepecik Filarmoni Albüm Yapıyor
İzmir’in Tepecik semtinde yaşayan 12 Roman gencin ünlü Perküsyon Sanatçısı Hamdi Akatay’ın öncülüğünde bir araya gelmesiyle kurulan ve ’İlle de Mozart Olsun’ sloganıyla ilgi çeken ’Tepecik Filarmoni Orkestrası’ Yaşar Üniversitesi’nde konser verdi.

 

 
Mozart’ın senfonilerini Türk ve Roman müziği ile harmanlayarak yeniden yorumlayan Tepecik Filarmoni Orkestrası’nın başarılı müzisyenleri, Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YÜSEM) tarafından düzenlenen konserde bir kez daha başarılarını ispatladı. Bir yandan konservatuar eğitimlerini sürdüren bir yandan da Perküsyon Sanatçısı Hamdi Akatay’ın öncülüğünde eğitimlerine devam eden gençler, dünyada da tanınmak için ilk müzik albümlerinin hazırlıklarına başladı.
 
Grubun seslendiremeyeceği müzik türünün bulunmadığını söyleyen Eğitmen ve Sanatçı Hamdi Akatay, “Amacımız yalnızca Türkiye’de değil dünyada da tanınmak. Emin olabilirsiniz ki bu gençlerin sahne alamayacakları bir müzisyen ya da bir filarmoni orkestrası bulunmuyor. Farklı etnik müzik türlerini rahatlıkla seslendirebilirler. Çünkü yetenek onların genlerinde var. Bu nedenle Ocak ayında ilk albüm çalışmamız başlıyor. Uluslararası bir müzik şirketiyle anlaştık. Müziğimiz dünyaya yayılacak" dedi.
 
YÜSEM Müzik Akademisi Genel Sanat Koordinatörü Uğur Sayınbutur ünlü Perküsyon Sanatçısı Hamdi Akatay’ın 2015-2016 öğretim yılı içinde düzenlenecek kurslarda müzikseverlere ritim eğitimi de vereceğini söyledi.
 

Yayın Tarihi : 28.11.2015 : 11:09

Etiketler : Tepecik    Filarmoni    Albüm    Yapıyor    Bölge   


Yorumlar

4967
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN