Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Destici’den ’Terörist’ Sözüne Tepki

Destici’den ’Terörist’ Sözüne Tepki
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, kendisiyle röportaj yaparken Bayırbucak Türkmenlerini ’terörist’ olarak nitelendiren Rus muhabire tepki gösterdi. Destici, Terörist değiller. Ben tanıyorum. Benim kardeşlerim... dedi.

 

 
NTV Rusya kanalının röportaj yaptığı Destici, Rus muhabir Andrey Suhanova’nın sorularına yanıt verdi. Suhanova, ilk sorusuna, “Rusya orada teröristleri bombalıyor ve savaşıyor diye başlayınca, Destici itiraz etti. BBP lideri, şunları söyledi
 
Terörist değiller. Ben tanıyorum, benim kardeşlerim... Yani oradaki insanlar bizim kardeşlerimiz. Yayladağı’na gittik, sınıra gittim. Yani onlar anlatıyorlar. Masum insanlar. Oradan kaçıp gelmişler. Nasıl terörist olurlar Kesinlikle terörsit değiller. Yani 3 yaşında, 5 yaşında çocuklar, yaşlılar, masum insanlar ölüyor. 3 yaşındaki, 5 yaşındaki çocuklar nasıl terörist olabilir Rusya bütün Türkmen köylerini bombalıyor. Bütün Türkmen köyleri boşalmış vaziyette. Ellerinde de ağır silahları yok. Ellerindeki hafif silahlarıyla topraklarını savunmaya çalışıyorlar.
 
Bu sözler üzerine, Rus Muhabir Andrey Suhanova, “Ben gerçekten normal insanları bombaladığını bilmiyordum. Benim gördüğüm yerler, petrol rafineleri, IŞİD’in bulunduğu yerler... Eğer çoluk çocuk, masum insanlar bombalanıyorsa, bu çok üzücü bir durum dedi.
 
Mustafa Destici ayrıca, düşürülen Rus savaş uçağı konusunda da, “Türkiye neden Rusya’nın uçağını düşürsün ki Türkiye, Rusya ile dost olan bir ülke. Rusya ile ticaret hacmi çok geniş olan bir ülke. Kültürel ilişkileri iyi olan bir ülke. Şu anda Rusya’da çok fazla Türk ve Müslüman var. Orta Asya’da Türk Cumhuriyetleri var. Türkiye’nin Rusya uçağını düşürmesi için hiçbir sebep yok. Hava sahamızı ihlal eden ve milleti bilinmeyen bir uçak düşürüldü. Bu ihlalin 1 saniyesi ya da 8 saniyesi olmaz. Angajman kurallarına göre siz hiçbir devletin hava sahasını ihlal edemezsiniz. İhlal ediyorsanız da bunun sonuçlarına katlanırsınız diye konuştu.
 
Röportaj görüntüleri, BBP’liler tarafından medya kuruluşlarıyla da paylaşıldı.

Yayın Tarihi : 27.11.2015 : 19:44

Etiketler : Bbp    Lideri    Desticiden    Rus    Muhabirin    terörist    Sözüne    Tepki    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9042
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN