Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Böbrek Nakliyle Sağlığına Kavuştu

Böbrek Nakliyle Sağlığına Kavuştu
Çanakkale’de 2 yıldır böbrek yetmezliği nedeniyle diyaliz tedavisi gören 53 yaşındaki Halil Dündar’a, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde gerçekleştirilen operasyonla böbrek nakledildi.

 

Çanakkale’de 2 yıldır böbrek yetmezliği nedeniyle diyaliz tedavisi gören emekli Jandarma Astsubayı Halil Dündar’a bir hafta önce Bursa’da geçirdiği trafik kazası sonrası ağır yaralanan ve Çekirge Devlet Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleşen 19 yaşındaki iki çocuk annesi bir kadının böbreği nakledildi.
 
Dün Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde gerçekleştirilen operasyon ile Halil Dündar sağlığına kavuştu. Nakil sonrası konuşan ÇOMÜ Tıp Fakültesi Organ Nakil Merkezi Sorumlu Hekimi Yrd. Doç. Dr. Faruk Özkul, başarılı bir şekilde böbrek naklini gerçekleştirdiklerini belirtti. Bursa’da beyin ölümü gerçekleşen 19 yaşındaki hastanın ailesinin büyük bir fedakarlık örneği göstererek organlarını bağışladığını belirten Faruk Özkul, yeni bir ünite olmalarına karşın her geçen gün tecrübelerini arttırdıklarını söyledi.
 
Halil Dündar, 2013 yılının Kasım ayından itibaren diyalize girdiğini söyleyerek "3 saatlik bir ameliyattan çıkmama rağmen hiç ameliyat olmamış gibiyim. Gayet sağlıklıyım. Hastanede benimle birlikte bekleyen 4 hasta vardı. Hastanede bekleyen 4 hasta içinde benim dokularım uyumlu çıktı. Herkesi organ bağışına davet ediyorum. Kendim de ileride organ bağışında bulunmak istiyorum" diye konuştu.
 
 

Yayın Tarihi : 27.11.2015 : 17:07

Etiketler : Böbrek    Nakliyle    Sağlığına    Kavuştu    Sağlık    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3075
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN