Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Göp’ten Dündar Ve Gül’e Destek Açıklaması

Göp’ten Dündar Ve Gül’e Destek Açıklaması
Gazetecilere Özgürlük Platformu (GÖP), Cumhuriyet Gazetesi önünde yaptıkları açıklamayla, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül’ün MİT TIR’ları haberi nedeniyle tutuklanmasına tepki gösterdi.

 

Cumhuriyet Gazetesi’nin Şişli’deki binası önünde GÖP adına basın açıklamasını Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Uğur Güç okudu.
 
“TARİHE KARA BİR LEKE”
 
Güç açıklamasında Dündar ve Gül’ün tutuklanmasıyla Türkiye basın tarihine kara bir lekenin daha sürüldüğünü belirterek, “Türkiye’de, dün Can Dündar ve Erdem Gül değil gazetecilik tutuklandı. Basın özgürlüğü tutuklandı. Halkın haber alma özgürlüğü tutuklandı. Gerçekler tutuklandı” dedi.
 
4 AY SONRA TUTUKLANDILAR
 
Güç, iki gazetecinin, haberin üzerinden 4 aydan fazla bir zaman geçmesine rağmen tutuklandıklarını dile getirerek şunları söyledi: “Aynı gün içerisinde ifadeye çağrılıp tutuklandılar. Türkiye’de artık yeni bir dönem başladı. Basın özgürlüğünün olmadığı ülkemizde artık haber yapmak da suç oldu. Yine gazetecilik yapacağız. Yine gerçekleri halka aktaracağız. Yıldıramayacaksınız. Can Dündar ve Erdem Gül özgürlüklerine kavuşana kadar sesimizi daha gür çıkaracağız.&rdquo

Yayın Tarihi : 27.11.2015 : 16:05

Etiketler : Göpten    Dündar    Güle    Destek    Açıklaması    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4252
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN