Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Başkent'te Polisten Gazlı Müdahale

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasının ardından Cumhuriyet Gazetesi'nin Ankara Bürosu önüne yürümek isteyen gazetecilere polis müdahale etti. Grubun arasında milletvekilleri de vardı. Polisin attığı biber gazından aralarında CHP Grup Başkanvekili Levent Gök'ün de bulunduğu milletvekillerinin etkilendiği görüldü.

 

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül dün akşam tutuklandı. İki gazetecinin tutuklanmasının ardından İstanbul, Ankara ve İzmir'de gazetecilere destek eylemleri düzenlendi. Ankara'daki eylemde gazetinin bürosuna yürümek isteyen gazetecilere polis gaz sıktı. 
 
EYLEMDEN SONRA GAZLI MÜDAHALE
 
Basın açıklamasından sonra gazetecilar Atatürk Bulvarı üzerinede Çankaya Belediyesi'nin önünü gitmek istediler. Oradan Çankaya Belediyesi'nin tahsis ettiği araçlarla Cumhuriyet Gazetesi'nin Ankara Bürosu'na gideceklerdi. Ancak polis, gazetecilerin Atatürk Bulvarı'nı geçisine izin vermedi ve grubun ısrar etmesi üzerine kalkan, jopla ve gaz sıkarak gazetecilere müdahale etti. Polisin gaz attağı grubun arasında CHP'li milletvekilleri de vardı.
 

Yayın Tarihi : 27.11.2015 : 15:25

Etiketler : haber    haberler    polis    müdahale    ankara    can dündar    eylem    kanalben    ben tv    Başkent\'te Polisten Gazlı Müdahale       


Yorumlar

6277
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN