Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Dedikoduyla Siyaset Putin'e Yakışmaz'

'Dedikoduyla Siyaset Putin'e Yakışmaz'
Bayburt'ta açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemdeki konuları değerlendirdi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayburt’ta toplu açılış töreninde konuşma yaptı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:
 
Türkiye, 7 Haziran’dan sonra belirsizlik ortamına girince birileri meydanın boş olduğunu sanıp ortalığı yakıp yıktı. Devleti yok farzedeceksin, yok öyle şey. Gereken cevabı aldılar, almaya devam edecekler. Bölücü terör örgütü ve paralel yapıyla mücadele ediyoruz.
Sınırımızı ihlal eden bir savaş uçağı F-16’larımız tarafından vuruldu. 5 dakikada 10 kez Suriye hava sahasında yapılan uyarılara rağmen sınırımıza doğru gelen uçakların milliyeti belli değildi. İkazlara rağmen geldi ve sınırımıza girdi. İki F-16 uçağımız düşürdü. Daha sonra bu uçağın Rusya’ya ait olduğu anlaşıldı. Angajman kurallarımızı tüm dünyaya ilan etmiştik.
 
3-4 Ekim’de iki kez sınır ihlali yapıldı. Bu üçüncü ihlal oldu. Ben daha önce Putin’i aradım, bunlar ‘çirkin gelişmeler’ dedim. G-20’de Putin ile konuştuk. ‘Bunu misafirlik olarak kabul edeceksiniz’ dedi. Ben de ‘davetsiz misafirlik’ olmaz dedim. Sizin orada ne işiniz var? Neymiş, Suriye rejimi davet etmiş.
 
Hollande’la görüşmenin ardından yapılan açıklama asla kabul edilebilir değil. Türkiye kasıtlı olarak Rus uçağını düşürmüş değil. Sınır ihlalinde otomatik bir tepkidir. DAİŞ’e verilen bir mücadeleniz olmamıştır. DAİŞ rejimle ortak çalışan bir terör örgütüdür. DAİŞ’le mücadele veren Türkiye’dir.
 
Türkiye DAİŞ’ten petrol almıyor. Tam aksine Rus şirketlerinin Suriye rejimine petrol sattığı belgelendi. Terör örgütünden petrol alacak kadar hassiyetsiz değiliz.
 
Muhalefet Rusya’nın yerine alıyor. Bu nasıl bir siyaset?
 
Sayın Putin petrol taşıyan TIR'lardan bahsediyor. Dedikoduyla dış politika yapılmaz. Sayın Putin'e yakışmaz. 
 
Ben kendilerinden olayın olduğu gün randevu talebinde bulundum. Paris'te iklim değişikliği zirvesi var. Orada oturup konuşabilir değerlendirebiliriz. Rusya'nın iddialarını ispatlamak mükellefeti vardır. Suriye'de 380 bin cana mal olan Esed rejimine destek olmak ateşle oynamaktır.

Yayın Tarihi : 27.11.2015 : 14:31

Etiketler : erdoğan    putin    düşen uçak    rus uçağı    kremlin    ankara    ışid    suriye    öso    bayırbucak    türkmen       


Yorumlar

6865
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN