Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Doğaçlama Tiyatro Festivali Başlıyor

Doğaçlama Tiyatro Festivali Başlıyor
İzmir'de doğaçlama tiyatronun öncülerinden biri olan Oyun Hamuru Tiyatrosu’nun düzenlediği "İzmir Doğaçlama Tiyatro Festivali", 5’nci kez izleyicisiyle buluşacak.

 

4 Aralık Cuma günü Sabancı Kültür Merkezi’nde başlayacak olan festival, üç gün sürecek ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen doğaçlama tiyatro oyuncuları ve kuramcıları İzmirli sanatseverlerle buluşacak. Bu yıl festivale on altı doğaçlama tiyatro grubu katılacak. İstanbul’dan AZOT ve Mizahiyet Teorisi, Kocaeli’den Tiyatro Kasabası, Güya Oyuncular, Pulpİmpro ve Türbülans, Ankara ’dan Oyuncu Arkadaşlar ve Dilli Düdük, Eskişehir’den Alegori ve Hipnoz, Kütahya’dan Banliyo, Denizli ve İzmir’den Grup Çıkış, Doğaçhane, Bir Varmış Bir Yokmuş ve tabiî ki Oyun Hamuru sahne alacak.
 
Festival kapsamında 5 Aralık Cumartesi ve 6 Aralık Pazar günü Sabancı Kültür Merkezi’nde yapılacak olan atölyelerle doğaçlamaya gönül verenlere de katkıda bulunmayı hedefleyen Oyun Hamuru Tiyatrosu atölye detayları ile ilgili de bilgi verdi. Cumartesi sabah olacak atölyeleri, Darrell Aldridge-Willam Collins, Prof.Dr. Nurhan Tekerek, Yard.Doç.Dr. Kadir ÇEVİK yönetecek. Pazar sabah yapılacak atölyeyi Sıla AKDENİZ yönetecek. Atölyeler doğaçlama tiyatronun farklı formatları üzerine olacak.
 
FESTİVAL PROGRAMI ŞÖYLE
 
04 Aralık Cuma günü Saat 20.00 Doğaçlama Fabrikası adlı oyun
 
5 Aralık Cuma saat 20.00’de Meddah-ı İftihar
 
6 Aralık Pazar Günü 18.00’de Meddah-ı İftihar adlı oyun sergilenirken
 
5 Aralık Pazar günü Saat 10.00’da Laban Doğaçlama Teknikleri, Doğaçlama ve Kendiliğindenlik, Gelenekselden Çağdaşa Tavır Oyunculuğu ve Taklit
 
6 Aralık Pazar günü ise 10.00’da Doğaçlama Masal Atölyeleri gerçekleşecek.

Yayın Tarihi : 27.11.2015 : 13:24

Etiketler : İzmir    Doğaçlama    Tiyatro    Festivali    Başlıyor    Bölge   


Yorumlar

4147




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN