Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


“Ankara, Rus Uçağını Düşürerek Stratejik Hata Yaptı”

“Ankara, Rus Uçağını Düşürerek Stratejik Hata Yaptı”
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney’in yüksek askeri danışmanı Tümgeneral Yahya Rahim Safevi, Rus uçağının düşürülmesinin Türkiye için ciddi sonuçlarının olacağını öne sürdü.

 

İran merkezli Tasnim ajansının aktardığına göre, İsfahan şehrinde yaklaşık 10 bin Devrim Muhafızı üyesinin katıldığı bir toplantıda konuşan Safevi, " Ankara, Rus uçağını düşürerek stratejik hata yaptı. Türkiye bunun için ağır bedel ödeyecek" uyarısında bulundu.
 
"Türkiye’nin bölgedeki isyancılara destek verdiğini ve Suriye ile Irak’ta güvensizlik yarattığını" iddia eden Safevi, “Türkiye’nin bunları desteklemesi ve Rus uçağını hedef alması stratejisi, bu ülke için ciddi sonuçlar doğuracak" iddiasında bulundu.
 
Tümgeneral Safevi, "Rus uçağının Suriye hava sahasında vurulması gerçi bir taktiksel olaydır ancak stratejik sonuçları olacaktır. Türkiye kesinlikle bundan zarar görecektir" diye iddiada bulundu.

Yayın Tarihi : 27.11.2015 : 12:37

Etiketler : İran    Lideri    Hamaney    Ankara    Rus    Uçağını    Düşürerek    Stratejik    Hata    Yaptı    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8720
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN