Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Minibüs Durağına Kitaplık Yaptı

Minibüs Durağına Kitaplık Yaptı
Aydın’ın Nazilli İlçesi Arslanlı Mahallesi’nde yaşayan Ali Akalın (36), toplumdaki okuma alışkanlığının gelişmesi için bir minibüs durağına ’Arslanlı Halk Kütüphanesi’ adıyla kitaplık koydu. Mahalle sakinlerinin mini kitaplığa kitap desteğinde bulunduğunu söyleyen Akalın, diğer duraklarda da benzerlerinin yapılması için belediye başkanlarından yardım istedi.

 

Nazilli Belediyesi’nde temizlik işçisi olarak çalışan evli ve iki çocuk babası Ali Akalın, toplu taşıma aracı bekleyen yolcuların yararlanması için Arslanlı Mahallesi’ndeki durağa kitaplık yaptı. Kendi imkanlarıyla hazırladığı camlı kitaplığı durağa monte eden Akalın, içine 40’a yakın kitap koydu.
 
Öncelikle öğrencileri düşündüğünü, ancak tüm mahalle sakinlerinin ’Arslanlı Halk Kütüphanesi’ adını verdiği kitaplığa ilgi gösterdiğini belirten Akalın, "Mahalle sakinleri bu uygulamayı sahiplendi. Burada beklerken kitap okuyorlar, kendileri de kitap desteğinde bulunuyorlar. Bu uygulamanın diğer duraklarda da yaygınlaşması için Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan destek istiyoruz" dedi.
 
Durak kitaplığının belediye tarafından yapıldığını sanan mahalle sakinlerinden Öznur Tan ve Emine Kahya, Ali Akalın’ın bu düşüncesini çok beğendiklerini söyleyerek kitap desteğinde bulunacaklarını dile getirdi.

Yayın Tarihi : 27.11.2015 : 12:25

Etiketler : Minibüs    Durağına    Kitaplık    Yaptı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6342
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN