Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


"Aman Birliğimizden Taviz Vermeyelim"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayburt’taki toplu açılış törenlerine katılmak üzere uçakla Erzincan’a geldi. Erdoğan, havalimanında toplananlara yaptığı konuşmada "Aman birliğimizden taviz vermeyelim" dedi.

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Maliye Bakanı Naci Ağbal ile birlikte ’Ana’ uçağı ile Erzincan’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı havalimanında Vali Süleyman Kahraman, AK Parti Erzincan milletvekilleri Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram karşıladı. Havalimanında toplanan 2 bin kişi tarafından bayraklarla ve ’Erzincan seninle gurur duyuyor’ sloganları eşliğinde karşılanan Erdoğan, Bayburt’ta cuma namazından sonra toplu açılışlarda bulunacağını hatırlattı. En yakın zamanda Erzincan ve Gümüşhane’ye de benzer ziyarette bulunacağını söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu:
 
"Sizlerle de inşallah bir arada olacağız. Toplu açılış törenlerini gerçekleştireceğiz. Ama ben sizden birşeyi özellikle istirham ediyorum. Aman birliğimizden taviz vermeyelim. Bir olalım. Hep söylüyorum. İri olalım, diri olalım, kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım. Siz birliğinizin gereğini zaten yaptınız. İnanıyorum ki bundan sonra da yapacaksınız. İnşallah bu dayanışma içerisinde geleceğe çok daha güçlünerek gideceğiz. Her zaman söylediğimiz birşey var. Ne diyorduk; Bizim Raiba’mız var. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. İnşallah geleceğe böyle yüreyeceğiz. Bu ilkelerimizden bizi kimse alıkoyamayacak. Bu milletin içerisinde ’tek millet’ denildiği zaman 78 milyonun tamamı var. Türkü, Kürdü, Lazı, Arabı, Arnavutu, Ahıskalısı. Aklınıza ne gelirse hepsi bunun içinde var. Rabbim bu birliğimizi bozmasın. Ben sizi bu güzel anlamlı cuma gününde en kalbi duygularla tekrar selamlıyorum. Müsadenizle Bayburt’a yetişelim diyorum, sizleri Allah’a emanet ediyorum."
 
Konuşmanın ardından Erzincan Belediye Başkanı AK Partili Cemalettin Başsoy Cumhurbaşkanı Erdoğan’a üzerinde Erzincan’ın plakası 24 olan R.T. Erdoğan yazan 24 Erzincanspor forması ve atkısı hediye etti. Erdoğan, beraberindekilerle üzerinde T.C. yazan helikoptere binerek Bayburt’a hareket etti.

Yayın Tarihi : 27.11.2015 : 12:22

Etiketler : Cumhurbaşkanı    Erdoğan    Aman    Birliğimizden    Taviz    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2571
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN