Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mersin Kck Zanlıları Adliyede

Mersin Kck Zanlıları Adliyede
Mersin’de PKK / KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 11 şüpheliden 9’u mahkemeye çıkartıldı. Aynı operasyon kapsamında hakkında işlem yapılan HDP Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk ise dün serbest bırakılmıştı.

 

Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütünün ekonomik yapılanmasına yönelik sürdürülen 2 yıllık teknik takip çalışması kapsamında, pazartesi günü düzenlenen eş zamanlı operasyonda aralarında kadınların ve HDP’li Akdeniz Belediyesi’nin eski çalışanlarının da bulunduğu 11 kişiye gözaltına aldı. Akdeniz Belediyesi ile KCK arasındaki ekonomik ilişkilere yönelik olduğu ileri sürülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden biri Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadesinin ardından serbest bırakılırken, bir kadın şüpheli ilerleyen hamileliği nedeniyle hastaneye sevk edildi. 9 şüphelinin mahkemeye çıkartıldığı soruşturmayla ilgili 3 kişinin ise arandığı öğrenildi.
 
Bu arada, soruşturmada adı geçen ve polisin operasyonunda evinde bulunamayan HDP’li Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk ise, dün sabah saatlerinde makamında düzenlediği basın toplantısında, ’Ben kaçmadım, izindeydim’ demesinin ardındın avukatları ile adliyeye gitti. Fazıl Türk, savcılıkta saatler süren ifadesinin ardından tutuklama istemiyle sevk edildiği nöbetçe mahkeme tarafından serbest bırakıldı.
 
 

Yayın Tarihi : 27.11.2015 : 12:13

Etiketler : Mersin    Kck    Zanlıları    Adliyede    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4118
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN