Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Rus Çiftçisi Daha Fazla Etkilenir'

'Rus Çiftçisi Daha Fazla Etkilenir'
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Rusya ile yaşanan sorunun başka alanlara sıçratmanın doğru olmayacağını söyledi. İthalat ve ihracat rakamlarına dikkat çeken Çelik, “Rus çiftçisinin daha fazla etkilenir” dedi.

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesinin ardından yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.
 
“Hepimizi üzen bir uçak hadisesi var” diyen Çelik, “Hangi millete ait olmadan düşürüldüğü ifade edildi. Her ülke kendi güvenliğini sağlamak zorundadır” ifadelerini kullandı.
 
Bakan Çelik, Rusya'nın Türkiye'ye gıda ambargosu uygulayacağı iddialarına ilişkin, "Resmi olarak bize ulaşan somut bir kararları söz konusu değil" dedi.
 
Olaya soğukkanlı bir şekilde yaklaşılması gerektiğini dile getiren Faruk Çelik, “Rusya ile yaşanan sorunla ilgili çözüm aramak varken konuyu tarım, ticaret ve ekonomik alanlara sıçratmak doğru değil. İthalat ve ihracat rakamlara bakılırsa Rus çiftçisinin daha fazla etkileneceği ortada” şeklinde konuştu.

Yayın Tarihi : 27.11.2015 : 11:34

Etiketler : gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı    bakan    faruk çelik    rusya    sebze    çiftçi    ithalat    ihracat    ambargo   


Yorumlar

1669
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN