Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ünlü Yokuşa Sihirli Dokunuş

Ünlü Yokuşa Sihirli Dokunuş
İzmir'de her gün binlerce aracın ve on binlerce vatandaşın geçtiği ünlü yokuş, artık çok daha konforlu ve güvenli olacak.

 

Konak Belediyesi, kent içi trafiği rahatlatmak adına aralıksız sürdürdüğü yol yapım ve genişletme çalışmaları kapsamında Gürçeşme Semti’ndeki ünlü Dayko Yokuşu’nu yaklaşık 3 metre genişletiyor. 
 
Konak Belediyesi dik yokuş ve dar yolların yoğun olduğu Gürçeşme Semti’nde trafiğin daha güvenli ve rahat ilerlemesi adına yol genişletme çalışmalarına başladı. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler işe ilk olarak 3513 Sokak girişindeki Dayko Yokuşu olarak bilinen noktada kamulaştırılan parsel üzerindeki harabe evin yıkımını yaparak başladı. Semtin şehir merkeziyle olan bağlantısını sağlayan ana arter durumundaki sokağa cephesi olan parsel üzerindeki ev güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından ekipler tarafından kepçe yardımıyla yıkıldı. Çalışmalar trafik yoğunluğu da dikkate alınarak araç geçişinin azaldığı saatlerde yapıldı. 
 
TRAFİK RAHATLAYACAK
 
Gürçeşme sakinlerinin kent içi ulaşımda yoğun olarak kullandığı Dayko Yokuşu özellikle yağışlı havalarda sürücülere zor anlar yaşatıyordu.  Dik ve dar olması nedeniyle araç sürücülerine zorluklar yaşatan yol Konak Belediyesi’nin başlattığı yol genişletme çalışmaları sonunda yaklaşık 3 metre genişletilecek. Genişletme çalışmalarının ardından asfalt atılarak son halini alacak olan yol bölge trafiğinin de rahatlamasını sağlayacak. Yolun genişlemesiyle araç sürücüleri için daha güvenli bir yol yaratılırken aynı zamanda istinat duvarı ve tretuvar da inşa edilerek can ve mal güvenliği de korunmuş olacak. 

Yayın Tarihi : 27.11.2015 : 10:53

Etiketler : Konak Belediyesi    Gürçeşme    Dayko    çalışma    yağış       


Yorumlar

9891
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN