Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sağlıkta ’İletişim Eğitmenleri’ Yetiştiriliyor

Sağlıkta ’İletişim Eğitmenleri’ Yetiştiriliyor
Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, sağlık çalışanları ve hastalar arasındaki iletişimi güçlendirmek ve hastanelerin çalışma ortamındaki ekip olma bilincini geliştirmek için “iletişim eğitmenleri" yetiştirmeye başladı.

 

 
Son dönemde iletişimle ilgili çalışmalara yoğunluk veren İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, verilen eğitimler sonunda çalışanlar ve hastalar arasındaki empati yeteneğini arttırmayı ve böylece her türlü anlaşmazlık ve şiddet olayının önüne geçmeyi planlıyor. Bu amaçla yola çıkan Genel Sekreterlik İdari Hizmetler Başkanlığı, Hasta Çalışan Hakları ve Güvenliği Birimi çalışanları ve Psikolog Mevlüt Ülgen tarafından kurulan ekip, konusunda uzman eğitimciler tarafından hazırlanan programla günümüz şartlarının getirdiği iletişim sorunlarının üzerine giderken, iletişim kaynaklı bir çok sorunun da üstesinden geleceklerine inanıyor.
 
Gerçekleştirilen “İletişim Eğitici Eğitimi" süresince farklı hastanelerden katılan 30 katılımcıya ağırlık olarak, hasta ile iletişimde önemli rol oynayan “Hastalık Psikolojisi", “Kötü Haber Verme", “Sağlık İletişimi ve Sağlıkta Kriz Yönetimi", “Kişiler Arası İletişim", “İkna Teknikleri, Sözlü İkna Sanatı", “Stres Yönetimi, Öfke Yönetimi, Stres ve Öfkenin Bedensel Etkileri", “Anlaşmazlık Çözümü ve Müzakere" konularında eğitim verildi. Kişisel gelişim ile ilgili “Sunum Teknikleri", “Diksiyon, Beden Dili", “Yetişkin Eğitimi", “Olumlu Eğitim Ortamı", “İnteraktif Eğitim Teknikleri", “Sunum Hazırlama" gibi konular da işlendi. Eğitimler ve uygulamalar sonucunda programı başarı ile tamamlayan katılımcılar katılım belgelerini aldı.
 
İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği İdari Hizmetler Başkanı Namık Kemal Kubat, sağlık çalışanlarına daha huzurlu ve güvenli çalışma ortamı sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Sağlıkta iletişimin önemine değinen İzmir Kuzey KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu ise eğitimlerin devam edeceğini bildirdi.

Yayın Tarihi : 27.11.2015 : 10:39

Etiketler : Sağlıkta    iletişim    Eğitmenleri    Yetiştiriliyor    Bölge   


Yorumlar

5228
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN