Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Köy Okuluna İmece Usulü Boya

Köy Okuluna İmece Usulü Boya
Balıkesir’in Burhaniye İlçesi’ne bağlı büyükşehirden önce köy olan Dutluca Mahallesi’ndeki bir ilkokulun Milli Eğitim Müdürlüğü’nden temin edilen boyayla öğretmen, veli ve muhtar işbirliğiyle imece usulü dış cephesi boyandı. Veliler, çocuklarının daha temiz bir ortamda okumaları için ellerinden geleni yapacağını söyledi.

 

Burhaniye merkezine dokuz kilometre mesafedeki Dutluca Mahallesi’nde yer alan 14 öğrencinin eğitim gördüğü tek derslikli ilkokul binası için veliler ve köylüler, harekete geçti. İlçe Mille Eğitim Müdürlüğü’nden boya temin eden Öğretmen Erhan Tuna’ya öncülüğünde ilkokulun dış cephesi yenilendi.
 
Öğretmen Erhan Tuna, "Okulumuzun ihtiyacı olan boya badana işlerini yapıyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır’ın sayesinde boya temin ettik. Okul öğretmeni olarak ben, okulumuzun hizmetlisi, ayrıca muhtarımız ve köylülerimizin desteği ile okulumuzun dış cephesinin ihtiyacı olan dış boyasını el birlik yaptık. Gördüğünüz gibi güzel bir iş oldu. Böylelikle uzun yıllar temiz bir şekilde durmasını sağladık" dedi.
 
Muhtar Hüseyin Yılmaz, "Çocuklarımıza huzurlu eğitim yeri hazırlıyoruz. 14 öğrencimiz var. İyi olacak İnşallah" dedi.
 
Çalışmaya katılan velilerden Meral Atıcı, "Çocuklarımız için severek yapıyorum. İşimi seviyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 27.11.2015 : 10:22

Etiketler : Köy    Okuluna    İmece    Usulü    Boya    Bölge    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7102
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN