Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mandalinanın Sağlığa Faydaları

Mandalinanın Sağlığa Faydaları
Mandalina muhteşem tadı dışında sağlık açısından da mükemmel faydalar sağlar.

 

Özellikle kanserle mücadele ve kilo vermeye inanılmaz katkılar sağlayabilir. Kış aylarında nezle, grip ve soğuk algınlığına karşı çok yaygın olarak tüketilir.
 
 
Mandalinanın Kansere Faydaları: Bu konuyla alakalı olarak son zamanlarda yapılan araştırmalar mandalinanın karaciğer kanserine karşı  çok etkili olduğunu ortaya koymuştur. Bunun yanında bol miktarda C vitamini be ceta cryptoxanthin içeriği için karaciğer kanserine yakalanma riskinia zaltır.
 
 
C Vitamini Deposu:  C vitamini açısından çok zengin olan mandalina bu özelliği sayesinde serbest radikallere hayat hakkı tanımaz. Bunun bir sonucu olarak serbest radikallerin yol açtığı bir çok hastalığa yakalanma riskini azaltır.
 
 
Kolesterole Faydaları: Mandalina vücutda kolesterol üretimini kısıtlayan Synephrine üretir. Mandaline aynı şekilde kötğ kolesterol seviyesini yükselten serbest radikallerin oluşturduğu unsurları ortadan kaldır. Damar tıkanıklığı riskini azaltır.
 
 
Mandalina Kan Basıncını Düzenler: Mandalina düşük kan basıncı sorunları olan kişilere yardımcı olabilir. Kan basıncı seviyesini normalde tutmayı sağlayabilir.
 
 
Kilo Vermeyi Kolaylaştırır: Bol miktarda lif  içeren mandalina iki yönlü olarak kilo vermeyi kolaylaştırır. Birincisi lifler yardımıyla midenin sürekli tokluk hissini arttırır, ikincisi içe sindirim sistemine faydalı olması ve snidirim sistemini ve zöellikle bağırsak hareketlerini arttırması kolay bir şekilde dışkı atımını sağlar.
 
 
Sağlıklı Bağışıklık Sistemi İçin Mandalina: Mandalina bol miktarda C vitamini içerdiği için bağışıklık sistemi sağlığını korur ve güçlendirir. Özellikle kış aylarında soğuk algınlığının neden olduğu bakteriyel ve salgın hastalıklarına karşı bağışıklık sistemine detsek olur.Bu yüzden kış aylarında bolca tüketilmesi tavsiye edilir.
 
 
Mandalina Cilt Sağlığını Korur: C vitamini bol içerdiği için mandalina cilt sağlığı için d faydalı bir meyvedir. Cildi serbest radikallerden korur, güneş ışınlarının enden olduğu zararları giderebilir. Mandalina kabuğu direkt olarak cilde uygunlanarak cilt sağlığına katkıda bulunabilirsiniz.
 
 
Mandalina Saç Sağlığını Korur: Cilt sağlığı dışında saç sağlığı içinde çok faydalı olan mandila, özellikle kırılgan saç yapılarının ortadan kaldırılmasında önemli rol üstlenebilir. Saç dökülmesini engelleyebilir ve serbest radikallerin verdiği zararları giderebilir.
 
 
Soğuk Algınlığında Mandalina: Kış aylarında üşütmeye bağlı olarak öksürük, nezle, grip gibi sorunları giderebilir. Bol miktarda C vitamini içerdiği için önceden mandalina tüketimi kış aylarında yaşanabilecek soğuk algınlıklarına yakalanma riskini azaltır.
 
Kaynak: faydalarizararlari.com
 

Yayın Tarihi : 27.11.2015 : 10:22

Etiketler : mandalina    faydaları    mandalinanın faydaları    kış    meyve    sağlık    soğuk algınlığı    cilt    güzellik    bağışıklık sistemi    kan basıncı    kolesterol    kanser    nezle    grip       


Yorumlar

1085
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN