Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Kaçmadım, Görevimin Başındayım''

''Kaçmadım, Görevimin Başındayım''
Mersin’de sabah saatlerinde terör örgütü PKK/KCK’nın ekonomik yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonla ilgili olarak adliyeye giden merkez Akdeniz Belediye Başkanı HDP’li Mehmet Fazıl Türk, Cumhuriyet Savcılığı’nda yaklaşık 4 saat ifade verdi.

 

 
Mersin’de sabah saatlerinde terör örgütü PKK/KCK’nın ekonomik yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonla ilgili olarak adliyeye giden merkez Akdeniz Belediye Başkanı HDP’li Mehmet Fazıl Türk, Cumhuriyet Savcılığı’nda yaklaşık 4 saat ifade verdi. Türk’ün ifadesinin ardından soruşturma dosyasını hazırlayan savcı, belediye başkanını tutuklama istemi ile 1’nci Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk etti. Nöbetçi mahkemede hakim karşısına çıkan Türk, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 
Adliye çıkışında Akdeniz Belediye Eş Başkanı Yüksel Mutlu, HDP İl Eş Başkanı Selman Günbat ve bir grup partili tarafından karşılanan Türk, mensupları ile bir araya geldi. Gazetecilerin sorusunu cevaplandıran Türk, "Cuma günü meclis üyeme verdiğim vekâletle izinli olarak şehir dışına çıktım. 2003 yılında yaşanan ve biten süreç nedeni ile açılan bir soruşturma. Herkesin şunu bilmesini istiyorum: Bizim kaçma lüksümüz yok. Ne de utanacak bir şey yaptık. Akdeniz Belediyesi’nin bugününe kadar her şeyine bakılabilir ve diğer belediyelerle değerlendirebilir. İsnat edilmeye çalışılan iddialarla ilgili tanık gösterilenler bulunamıyor. Bu yaşananlar gerçekten çok üzücüdür. Yarın da diğer arkadaşlarımız hakim karşına çıkartılıyor. Buraya kadar gelerek duyarlılık gösteren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 26.11.2015 : 19:17

Etiketler : Akdeniz    Belediye    Başkanı    Hdpli    Türk    Kaçmadım    Görevimin    Başındayım    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2183
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN