Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bodrum’da RES Karmaşası

Bodrum’da RES Karmaşası
Bodrum’daki iki mahalleye yapılması planlanan rüzgar enerjisi santralinin (RES) yerine karşı olan Bodrum Yarımadası Çevre Koruma Platformu, Bodrum Ticaret Odası’nda işadamlarına bilgilendirme toplantısı düzenledi.

 

 
Bodrum’daki iki mahalleye yapılması planlanan rüzgar enerjisi santralinin (RES) yerine karşı olan Bodrum Yarımadası Çevre Koruma Platformu, Bodrum Ticaret Odası’nda işadamlarına bilgilendirme toplantısı düzenledi. Arazileri kamulaştırılmaya çalışan mal sahiplerinin ve RES istemeyen Gerişlilerin avukatlığını yapan Remzi Kazmaz, RES projesinde neye karşı olduklarını ve bir yıllık süreçte neler yaşandığını BODTO üyelerine anlattı. Bodrum’da RES kurulmak istenen alanın, yerleşim yerlerine yakın olduğunu, bölgede doğal ve arkeolojik sit alanlarının bulunduğunu, proje dosyasında kullanım açısından yoruma açık maddeler yer aldığını belirten Av. Kazmaz, Bodrum’da RES projesine değil, kurulacak olduğu alana karşı olduklarını belirtti. Kazmaz, "Bugün sabah saatlerinde zabıta ekiplerinin bölgeye gitti. Ancak firma kanun tanımazlığı nedeniyle çalışmaya devam etmektedir. Bu süreçte ancak birlik ve beraberlik içinde olursak, mücadele edebiliriz. Birlikte hareket etmeliyiz" dedi.
 
Soru cevap bölümünden sonra toplantının RES ile ilgili olan bölümü sona erdi. BODTO Meclis toplantısı, basına kapalı olarak gerçekleştirildi.
 
Nilüfer DEMİR/BODRUM (Muğla), (DHA)

Yayın Tarihi : 26.11.2015 : 18:51

Etiketler : Bodrumda    Res    Karmaşası    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5570




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN