Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


ABD Dünya'nın Yüzde 25'ini Kirletiyor

ABD Dünya'nın Yüzde 25'ini Kirletiyor
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, nükleer enerji üretimi sonrası dünyada kirliliğin arttığını, ABD’nin sanayisiyle dünyanın yüzde 25’ini kirlettiğini söyledi.

 

Harran Üniversitesi Coğrafya Bölümü tarafından; ’Dünya’da ve Türkiye’de gözlenen ve beklenen iklim değişiklikleri’ konferansı düzenlendi. Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezinden Prof. Dr. Murat Türkeş’in konuşması olarak katıldığı konferansın açılışında konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, iklim değişikliğinin dünyada çok konuşulan ve herkesi etkileyen bir konu olduğunu belirterek, "Sanayileşme ile birlikte iklimler çok etkilendi. ABD sanayisiyle dünyanın yüzde yirmi beşini kirletiyor. Özellikle nükleer enerji üretimi sonrası dünya kirliliği arttı. Bu da iklimleri çok kötü etkiledi. ABD enerjisinin çoğunu nükleer enerjiden karşılıyor. Dolayısıyla hem çok kirleten hem de iklimleri çok etkileyen bir ülke" diye konuştu.
 
Rektör Taşaltın’ın açılış konuşmasının ardından Prof. Dr. Murat Türkeş, iklim değişikliklerine ilişkin sunum yaptı.

Yayın Tarihi : 26.11.2015 : 18:04

Etiketler : Harran    Rektörü    Taşaltın    Abd    Sanayisi    Dünyanın    Yüzde    ini    Kirletiyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1141
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN