Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Paris’teki Saldırıda Hayatını Kaybedenler Anıldı

Paris’teki Saldırıda Hayatını Kaybedenler Anıldı
Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu Genel Başkanı Erdal Kılıçkaya’nın başkanlığında bir heyet 13 Kasım 2015 tarihinde Fransa’nın başkenti Paris’te kanlı terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin anısına Republique Meydanı’ndaki Özgürlük Anıtına karanfil bıraktılar.

 

FUAF Genel Başkanı Erdal Kılıçkaya ve beraberindeki heyet terör saldırısında hayatını kaybedenlerin anısına karanfiller bırakıp daha sonra özgürlük anıtı önünde basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasında FUAF Genel Başkanı Kılıçkaya şunları söyledi:
 
“Paris’te kalbimiz bir kez daha yara aldı. Katledilen canların anısı önünde saygı ile eğiliyoruz. Hak’tan rahmet diliyoruz. Yaralı olanlara acil şifalar diliyoruz. Biz bu fiili durumun bire bir tanığıyız. Aynı acıları Dersim’de Maraş’ta Çorum’da, Sivas’ta, Reyhanlı’da, Suruç’ta, Ankara ve benzeri birçok yerde yaşadık. Bugün başkent Paris’te Cumhuriyet Meydanı’nda, karanfillerimizi bir daha bu acılar yaşanmasın diye bırakıyoruz. Paris katliamını bütün insanlığın evrensel değerlerine yönelik bir saldırı olarak algılıyoruz. Bu acıların bir daha yaşanmaması için kamuoyunu sağduyuya ve dayanışmaya davet ediyoruz. Acıları paylaşmak insani bir erdemdir. Dolayısıyla tıpkı Dersim, Maraş, Çorum, Sivas, Suruç, Ankara’da olduğu gibi, Kenya’nın, Mısır’ın, Beyrut’un, Lazkiye’nin, Paris’in acılarını da acımız olarak kabul ediyoruz. Bir kez daha bunları bizlere yaşatanları lanetliyoruz. Bizi korkutmak, umudumuzu tüketmek istiyorlar. Asla umutsuz olmayacağız. Umudun, barışın, cesaretin temsilcileri olarak Paris’ten bir kez daha haykırıyoruz. Sizden korkmuyoruz. Yaşam alanlarımızı size bırakmayacağız. Barbarlığınıza karşı mücadelemiz, barıştan yana tavrımız sonsuza kadar devam edecek. Kazanan mazlumlar olacak."

Yayın Tarihi : 26.11.2015 : 17:47

Etiketler : Fuaf    Paristeki    Saldırıda    Hayatını    Kaybedenleri    Andı    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9588
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN