Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Emine Ayna: Erdoğan Da Özerkliğin Önünde Duramayacak

Emine Ayna: Erdoğan Da Özerkliğin Önünde Duramayacak
Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde ’öz yönetim’ panelinde konuşan DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna, "Abdülhamit cumhuriyetin önünde duramadıysa, Erdoğan da özerkliğin önünde duramayacak" dedi

 

HDP Ağrı milletvekili Dirayet Öztürk’ün de aralarında bulunduğu partililer tarafından Doğubayazıt-Çaldıran yol ayrımında karşılanan DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna, bir düğün salonunda partisi tarafından düzenlenen ’öz yönetim’ paneline katıldı. Panelde kısa bir konuşma yapan Ayna, şunları söyledi:
 
"Özerklik dediğimiz şey bizim hem ulusal hem de yaşamsal, toplumsal kendimizle ilgili karaları kendimizin vereceği bir sistemdir. Özerklikten kastettiğimiz budur. Biz AKP’ye ve Erdoğan’a şunu söylüyoruz. Sen kabul etsen de bu olacak. Abdülhamit nasıl ki cumhuriyetin önünde duramadıysa, Erdoğan’da özerkliğin önünde duramayacak. Biz özerklikten vazgeçmiyoruz, vazgeçmeyeceğiz. Özerklik halkın yönetimi demektir. Özerklik halkın irade olması demektir. Özerklik halkın sözünün olması demektir. Özerklik halkın karar vermesi demektir. Bir başkasına karar verme yetkisi vermeyeceğiz. Biz karar vereceğiz."

Yayın Tarihi : 26.11.2015 : 17:44

Etiketler : Emine    Ayna    Erdoğan    Da    Özerkliğin    Önünde    Duramayacak    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1788
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN