Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sokakta Kanlı Ayak İzi Bıraktılar

Sokakta Kanlı Ayak İzi Bıraktılar
Bodrum Kadın Dayanışma Derneği tarafından Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle düzenlenen yürüyüşte Bodrumlu kadınlar ayaklarını kırmızı boyanın içine batırarak, Bodrum Belediye Meydanı’nı ayak izleri ile doldurdu.

 

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği tarafından Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında, Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde toplanan 30 kadın, Bodrum Belediye Meydanı’na kadar yürüdü. Ellerinde trompet, zil ve düdük gibi enstrümanlarla yürüyüşü gerçekleştiren kadınlar, erkekten şiddet gören kadınlar yerine, kadınlara şiddet uygulayan erkeklerin isimlerini pankartlarda taşıdı. Kadınlar "Erkek adalet değil gerçek adalet", "Erkekler vuruyor devlet koruyor", "Mağduru değil katili yargıla", "İsyan, yaşam, özgürlük" sloganları attı. Kadın ağacı olarak bilinen ağacın önünde toplanan kadınlar, ayaklarını kırmızı boyanın içine batırarak, Bodrum Belediye Meydanı’na ayak izlerini bıraktı. Ayak izlerinin, şiddet gören kadınların kanlı ayak izleri olduğunu vurgulayan kadınlar ayrıca, tacize uğrayan hemcinslerinin kendilerini koruyabilmesi için, eylemi izleyen ve katılan kadınlara büyük yorgan iğnesi dağıttı.
 
Bodrum Kadın Dayanışma Derneği adına konuşan Figan Erozan, "Bu meydanı kırmızıya boyadık. Kırmızı, şiddet gören kadınların ayak izlerini ve şiddet mağduru kadınların kanlarını temsil ediyor. Erkekler, bizi çiçek, böcek sever gibi sevmesin. Taleplerimiz yerine getirilsin. Bir erkek mahkemede önünü ilikleyip iyi hal indirimi almasın, haksız yere iyi hal indirimi uygulanmasın. Kadına yönelik katliamı göstermekten asla vazgeçmeyeceğiz" dedi.

Yayın Tarihi : 26.11.2015 : 17:21

Etiketler : Bodrumlu    Kadınlar    Şiddete    Karşı    Sokakta    Kanlı    Ayak    İzi    Bıraktı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8747
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN