Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Diaspor Taşıyla Yakalanan 2 Kişiye Gözaltı

Diaspor Taşıyla Yakalanan 2 Kişiye Gözaltı
Muğla’nın Milas ilçesinde, jandarmanın durdurduğu bir otomobilde değerli taş sınıfında yer alan ve izinsiz çıkarılıp, piyasaya sürülmeye çalışıldığı belirlenen 960 gram ağırlığında diaspor (zultanit) ile yakalanan 2 kişi gözaltına alındı.

 

Bafa Jandarma Karakol Komutanlığı ekipler, dün saat 21.00 sıralarında Milas- Selimiye Karayolu üzerinde yaptıkları yol kontrolünde, sürücüsünün telaşlı hareketlerinden şüphelendikleri otomobili durdurdu. Otomobilde yapılan aramada, siyah bir poşet içinde, izinsiz olarak çıkartılıp piyasaya sürülmeye çalışıldığı belirlenen, 960 gram diaspor taşı ele geçirildi. Işığa göre doğal renk değiştiren beş taştan biri olması nedeniyle rağbet gören ve değerli olan, daha çok takılarda kullanılan bu saydam taşla yakalanan O.Ö. (35) ile Ö.K. (37) gözaltına alındı.
 
İki şüpheli jandarmadaki ilk ifadelerinde, diaspor taşlarını Güllük’te buluşacakları bir kişiye teslim edeceklerini söyledi. 
 
YENİ KEŞFEDİLDİ
 
Yüzde yüz doğal haliyle kullanılabilen, üzerinde çatlağa benzer damarlar bulunan, kristal kuvarsa benzeyen diaspor taşının, ülkemizde sadece Muğla’nın Milas ilçesinde Sodra Dağı civarında olduğu ve çıkarıldığı biliniyor.
 
 

Yayın Tarihi : 26.11.2015 : 16:26

Etiketler : Diaspor    Taşıyla    Yakalanan    Kişiye    Gözaltı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5042
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN