Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


850 Kilometre Yol Kat Ettiler

850 Kilometre Yol Kat Ettiler
Ordu’da telefonla tuzağa düşürdükleri kadının parasını alabilmek için Şanlıurfa’dan yaklaşık 850 kilometre yol kat ederek otobüsle Ordu’ya gelen 2 kişi, çöp konteynerine koyulan paraları alıp kaçarken polisin nefes kesen operasyonuyla yakalandı.

 

Olay dün Ordu’nun merkez Altınordu İlçesi’nde  meydana geldi. İddiaya göre Şanlıurfa’dan rastgele telefon açarak kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar Ordu’da bir kadını tuzağa düşürdü. Kadından parayı alabilmek için dolandırıcılardan 19 yaşındaki H.B. ve 16 yaşındaki B.H. Şanlıurfa’dan yaklaşık 850 kilometre yol kat ederek otobüsle Ordu’ya geldi. Kendilerini komiser olarak tanıtan şüpheliler, kadının tuzağa düşürüldüğünü, bu tuzaktan kendisini kurtaracaklarını söyleyerek ikna etmeye çalışırken aynı anda başka bir kişiyi daha kandırmaya çalıştı.
 
ÇOCUĞU DA KANDIRDILAR
 
Rastgele telefon açtıkları evde telefona çıkan çocuğa "Anne babanız karakolda, şu anda eve gelemiyorlar. evde ne kadar para altın varsa evin yanında çöp konteynerine koyun biz gelip alacağız" diyen H.B. ve B.H. uzaktan takip ederek çocuğun poşetle konteynere koyduğu altın ve paraları alıp hızla uzaklaştı. Ardından telefon görüşmesine devam ettikleri kadınla da parkta buluşan H.B. ve B.H., kadının çantada yanında getirdiği 15 bin 270 TL’sini alarak uzaklaştı.
 
ÜZERLERİNDEN 1 KİLO ALTIN VE PARA ÇIKTI
 
Dolandırıldıklarını anlayan mağdurların şikayeti üzerine harekete geçen polis, şüphelilerin Ordu’dan Giresun’a gittiklerini belirledi. H.B. ve B.H., Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin 15 kilometrelik kovalamacası sonucu otomobili terk ederek fındık bahçesine kaçmak isterken yakalandı. Her iki olayın saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdığı olayda 1 kilogram altın ve 15 bin 270 TL ile yakalanan B.H. ile H.B. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Yayın Tarihi : 26.11.2015 : 16:24

Etiketler : Telefonla    Tuzağa    Düşürdükleri    Kadından    Parayı    Alabilmek    İçin    Kilometre    Yol    Kat    Ettiler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8536
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN