Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mahsur Kalan Suriyeli Aile Kurtarıldı

Mahsur Kalan Suriyeli Aile Kurtarıldı
Antalya’nın Kaş İlçesi’nde insan kaçakçıları tarafından, Yunanistan’ın Meis Adası diye bırakıldıkları Kaş’taki kayalıklarda mahsur kalan Suriyeli aile, jandarma ve Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

 

Kaş İlçe Jandarma Komutanlığı’na, dün gece Yunanistan’ın Meis Adası karşısındaki Çoban Burnu’nda 3 kişilik bir ailenin mahsur kaldığı ihbarı ulaştı. Bunun üzerine gece olay yerine giden ekipler, sarp kayalık ve ormanlık alanda aileye ulaştı. Tekerlekli sandalyeye bağlı Suriyeli 63 yaşındaki Ayşe Casab ile kızı 28 yaşındaki Nur Casab ve oğlu 25 yaşındaki Musab Casab’a battaniye, giyecek ve yiyecek veren ekipler, aileyi karadan götürmek mümkün olmayınca Kaş Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı’ndan destek istedi.
 
Jandarma ekipleri sabaha kadar ailenin yanında beklerken, saat 08.00 sıralarında Sahil Güvenlik Botu bölgeye ulaştı. Bota alınan Suriyeli aile Kaş Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. İşlemlerinin ardından serbest bırakılan Suriyeliler, İzmir’den geldiklerini söyledi. Yetkililer ise insan kaçakçılarının Suriyeli aileyi Yunanistan’ın Meis Adası diye Kaş’a bıraktığının tahmin edildiğini belirtti.
 
 

Yayın Tarihi : 26.11.2015 : 15:31

Etiketler : Kayalıklarda    Mahsur    Kalan    Suriyeli    Aile    Kurtarıldı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2492
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN