Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Adilcevaz’da Yüksekokul Öğrencilerine Yangın Eğitim

Adilcevaz’da Yüksekokul Öğrencilerine Yangın Eğitim
Bitlis’in Adilcevaz Belediyesi İtfaiye Amirliği tarafından, Adilcevaz Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma bölümü öğrencilerine yangın eğitimi verildi.

 

Adilcevaz Belediyesi İtfaiye Amirliği ve Adilcevaz Meslek Yüksekokulu işbirliği ile Özel Güvelik ve Koruma bölümü ikinci sınıf öğrencilerine ‘Yangın Güvenliği’ dersi kapsamında uygulamalı olarak yangınlara müdahale eğitimi verildi. İtfaiye Amiri Fuat Tutçu tarafından öğrencilere verilen eğitimlerde, meydana gelebilecek her türlü yangının söndürülmesi, doğalgaz, tüp ve akaryakıt kaçaklarına nasıl müdahale edileceği, her türlü olumsuz bir durumda vatandaşın güvenli şekilde nasıl tahliye edecekleri gibi konularda görsel ve tatbiki eğitim verildi.
 
Adilcevaz Belediyesi itfaiye Amiri Fuat Tutçu, yangın eğitimlerinin önemli olduğuna belirterek, "Arkadaşlarımız mezun olduklarında yapacakları işin bilinciyle hareket ederek her türlü olumsuz durumlarda nasıl ve ne şekilde müdahale edeceklerini öğrenmiş oldular. Arkadaşlarımızın yangın ve kaza gibi durumlarda bilinçli olarak hareket etmeleri hayati bir önem taşıyor. Çünkü bu arkadaşlarımız görev esnasında olumsuz bir olayla karşılaştıklarında ilgili ekiplerin olay mahalline ulaşana kadar, onların yapacağı ilk müdahale can ve mal kayıplarının önüne geçecektir" dedi.

Yayın Tarihi : 26.11.2015 : 15:17

Etiketler : Adilcevazda    Yüksekokul    Öğrencilerine    Yangın    Eğitim    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5997
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN