Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bodrum’da Res Karmaşası

Bodrum’da Res Karmaşası
Bodrum’da iki mahalleye rüzgar enerjisi santrali (RES) kuracak şirketin türbin inşaatı çalışmaları eksik evrak gerekçesiyle belediye ekiplerince durduruldu. Belediye ekiplerinin tutanak tutup ayrılmasının ardından şirketin yetkililerinin, izinlerinin eksiksiz olduğu gerekçesiyle inşaat çalışmalarına devam ettiği görüldü.

 

Akyarlar ve Geriş mahallelerinde iki adet rüzgar enerjisi santrali kuracak olan Rüzgar Elektrik Üretim A.Ş.’nin, Geriş tepesindeki türbinlerin inşaatı için sürdürdüğü çalışmalar, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu öncülüğünde, fen ve imar işleri yetkilileri eşliğinde bölgeye gelen zabıta memurlarınca bugün öğlende durduruldu. Şirket yetkilileri, çalışma izinlerinin bulunduğu belirtirken; Belediye Başkan Yardımcısı Uslu, "Bodrum belediyesi sınırları içindeki bir alanda yapılan resmi ve şahıs arazilerinin kamulaştırma çalışmalarıyla ilgili belediyemize verilen bir bilgi olmadığı gibi, Danıştay 6’ncı Dairesi’nin şahıs arazilerinin kumalaştırılmasıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı var. Bununla birlikte şirket burada çalışabileceklerine dair bize hiçbir belge vermediği için iş makinesinin çalışmasını durdurduk. Mühürlenecek herhangi bir bina, inşaat olmadığı için mühürleme işlemini yapmadık. Ama gerekli belgeleri getirmeden çalışırlarsa suç işlemiş sayılırlar" dedi. Belediye ekiplerinin tutanak tutulup inşaat alanından ayrılmasından sonra, şirketin iş makinesini tekrar çalıştırdığı ve hafriyata devam ettiği görüldü.
 
’İZİNLER ALINDI’ AÇIKLAMASI
 
İnşaat alanında açıklama yapan Rüzgar Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Bertan Korkmaz, "Belediye bize ’Evraklarınız eksik’ diyor. Ama bizim tüm izinlerimiz alındı. Bu evrakların örneklerini belediyeye verdik. Dolayısıyla belediyenin tuttuğu tutanak bizi bağlamaz. Biz çalışmaya devam edeceğiz ve ediyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 26.11.2015 : 15:14

Etiketler : Bodrumda    Res    Karmaşası    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8336
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN