Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ktü’de Hamsi Şöleni

Ktü’de Hamsi Şöleni
Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde (KTÜ) her yıl geleneksel olarak düzenlenen hamsi şöleni binlerce öğrencinin katılımı ile yapıldı. Yeterince hamsi olmadığı için son 2 yıldır düzenlenemeyen şenlikte, bu yıl  mangallara dizilen yaklaşık 4 ton hamsi kısa sürede tüketildi.

 

KTÜ’nün her yıl düzenlediği Hamsi Şöleni’nin bu yıl 7’incisi gerçekleştirildi. KTÜ Kanuni Kampüsü’ndeki etkinliğe Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, Trabzon Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Gürmen İlhanoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Okçin Akşit, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal ile öğretim görevlileri, 5 bini aşkın öğrenci ve öğrenci velileri katıldı. Yaklaşık 4 ton  hamsinin 30 mangalda kızartıldığı etkinlikte doyasıya hamsi yiyen öğrenciler ardından da halay çekti, horon ve kolbastı oynayarak eğlendi. Yaklaşık 3 saat süren etkinlikte görevli personelin hamsileri horon ve kolbastı oynayarak mangala dizmesi de büyük ilgi çekti.
 
HAMSİ İLE KARADENİZ AYRILAMAZ
 
Hamsinin bölgeyle özdeşliğini belirten Vali Abdil Celil Öz, "Karadeniz ve hamsi birbirinden ayrı düşünülemez. Aynı zamanda eğitim kenti olan Karadeniz’de büyük bir coşku görüyoruz. Üniversitelerimizdkie 60 bini aşkın öğrenci bu kente büyük coşku sağlıyor. Bu coşkuyu burada hep birlikte yaşıyoruz" dedi. Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.
 
4 TON HAMSİ TÜKENDİ
 
KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal ise, etkinlik için yaklaşık 4 ton hamsi alındığını belirterek, "Yeterince hamsi olmadığı için son iki yıl etkinliği yapamamıştık. Geleneksel hale gelen etkinlik adeta şenlik havasında geçiyor" diye konuştu. 
 
 

Yayın Tarihi : 26.11.2015 : 14:23

Etiketler : Ktüde    Hamsi    Şöleni    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4742
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN