Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ortağın Çocuklarının Planı Çıktı

Ortağın Çocuklarının Planı Çıktı
Konya’da kuyumcunun dün sabah maskeli ve silahlı 2 kişi tarafından soyulduğu iddiasının, işyerinin ortağının çocuklarının planı olduğu ortaya çıktı. 6 kilo altın ve 35 bin lirayı alan iki kardeş, polisteki ifadelerinde altınları ve parayı kız arkadaşlarının evine sakladıkları itiraf etti. Ağabey ve kardeşi bu planı, işyerinin ortağı olan ve ortaklıktan ayrılmak isteyen dayılarına kızdıkları için yaptıklarını söyledi.

 

Merkez Selçuklu İlçesi Bosna Hersek Mahallesi Osmanlı Caddesi’ndeki Osmanlı İş Merkezi’nin zemin katında bulunan kuyumcunun ortağının çocukları 20 yaşındaki Furkan Ü. ve kardeşi 16 yaşındaki T.Ü., dün sabah işyerini açtıkları sırada içeri giren yüzleri maskeli ve silahlı 2 kişi tarafından altın ve paralarının gasp edildiğini iddia ederek polise haber verdi. İhbar üzerine olay yerine giden polis ekipleri kardeşlerin verdiği eşkaller doğrultusunda çevrede şüpheli kişiler üzerinde çalışma başlattı.
 
SOYGUNCULARIN İZİNE RASTLANMAYINCA GERÇEK ORTAYA ÇIKTI
 
İki kardeşin ifadeleri doğrultusunda şüphelilerin kaçtıkları belirtilen yönde çalışma yapan polis, hiçbir ize rastlayamadı. Kuyumcunun kamerasının kayıt yapmaması üzerine polisler, o bölgeyi gören yaklaşık 70 işyerinin güvenlik kamera görüntülerini inceledi. Polis, görüntülerde kuyumcuya giriş veya çıkış yapan maskeli ve silahlı kişilere rastlayamadı. Bunun üzerine ifadeleri alınmak üzere Gasp Büro Amirliğine götürülen ağabey ve kardeşi suçlarını itiraf etti.
 
ORTAKLIKTAN AYRILACAK OLMASINA KIZMIŞLAR
 
Ü. kardeşler polise verdiği ifadede, işyerinin ortağı olan dayıları Yasin Altunel’in ortaklıktan ayrılmak istemesi üzerine kendisine sinirlendiklerini ve kuyumcuda soygun yapıldığı yönünde plan hazırladıklarını söyledi. İki kardeşin, olay gecesi önce işyerinin güvenlik kamera kaydığını devre dışı bıraktıkları ve sabah birlikte işyerini açtıktan sonra da planın diğer bölümünü faaliyete geçirdikleri belirtildi. Furkan Ümütlü’nün plan kapsamında 17 yaşındaki kız arkadaşı N.A.’yı kuyumcuya çağırıp, yanında getirdiği çantaya 6 kilo altın ve 35 bin lirayı koyduğu ve evinde saklaması söyleyip, evine gönderdiği anlaşıldı. Polis, N.A.’nın evinde yaptığı aramada kuyumcudan çalınan 6 kilo altın ve 35 bin lirayı buldu. İki kardeş, haklarında ’Suç uydurmak’ suçundan yasal işlem başlatılıp, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.
 
Para ve altınlar ise çocukların babası Şenol Ü. ve işyerinin ortağı olan dayıları Yasin Altunel’e teslim edildi.
 
 

Yayın Tarihi : 26.11.2015 : 13:30

Etiketler : silahlı    Maskeli    Kişi    Kuyumcu    Soydu    İhbarı    Ortağın    Çocuklarının    Planı    Çıktı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6209
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN