Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çeşme’de Yelken Heyecanı

Çeşme’de Yelken Heyecanı
İzmir’in, rüzgarıyla da ünlü tatil cenneti Çeşme İlçesi’nde gerçekleştirilen ’2’nci Folkart Uluslararası Çeşme Yelken Haftası’ heyecanı başladı. Çeşme Yıldızburnu’da 28 Kasım tarihine kadar sürecek olan şampiyonada, 16 ülkeden 333 yelkenci, kupa için mücadele edecek.

 

 
Organizasyon, İzmir Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde Çeşme çarşı girişinden Atatürk Meydanı’na kadar gerçekleştirilen kortej yürüyüşüyle başladı. Korteje Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, CHP’li Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, organizasyonun ev sahibi Çeşme Yelken Kulübü Başkanı Özlem Akdurak, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı ve Solo Yelken Kulübü Başkanı Rebii Akdurak ile vatandaşlar katıldı.
 
HER GEÇEN YIL ŞAMPİYONA GENİŞLEYECEK
 
Şampiyonanın açılış konuşmasını yapan Çeşme Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Akdurak, katılan tüm sporculara başarılar diledi. Sağladığı koşullarla su sporlarında Çeşme’nin her geçen gün dünyada cazibe merkezi haline geldiğinin altını çizen Akdurak, "Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz yelken haftasının konseptini her geçen yıl genişletmek istiyoruz. Optimist başladığımız yarışlara önümüzdeki yıllarda daha üst branşları da dahil etmek istiyoruz. Bu organizasyona desteklerini esirgemeyen tüm kurumlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. Yapılan konuşmaların ardından Kafkas dans ve halk oyunları ekipleri birer gösteri sundu.
 
CUMARTESİ KUPA TÖRENİ
 
İyi hava koşulları altında gerçekleştirilen ilk gün yarışları kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Her gün 11.00 ile 15.00 saatleri arasında yapılacak yarışların son günü gerçekleştirilecek finalin ardından, Çeşme Sheraton Otel’de düzenlenecek ödül töreniyle kupalar sahiplerini bulacak.
 
DESTEK VEREN KURUMLAR
 
Uluslararası Çeşme Yelken Haftası’na ismini veren ana sponsor Folkart ile birlikte, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Yelken Federasyonu, Spor Toto, Deniz Ticaret Odası, Çeşme Belediyesi, Çeşme Esnaf Odası, Çeşme Turistik Otelciler Birliği, Pınar, Metin Akdurak A.Ş., Altınyunus Otel, Boyalık Beach Otel, Çardak Otel, Ege Birlik, Ilıca Otel, Pırıl Otel, Sheraton Otel, Alaçatı Beach Otel, Uçak Kardeşler destek veriyor.
 
 

Yayın Tarihi : 26.11.2015 : 12:58

Etiketler : Çeşmede    Yelken    Heyecanı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8117
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN