Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karşıyaka’da ’Öğretmenler Parkı’ Açıldı

Karşıyaka’da ’Öğretmenler Parkı’ Açıldı
Karşıyaka Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nünde Yeni Girne Bulvarı’nda baştan sona yenilenen parka ’Öğretmenler Parkı’ adını verip, törenle açtı. Başkan Akpınar, açılışı da öğretmenlerle birlikte yaptı.

 

 
Karşıyaka Belediyesi, Örnekköy Mahallesi Yeni Girne Bulvarı’nda bulunan parka ’Öğretmenler Parkı’ adını verdi. 2 bin 300 metrekare alan üzerinde kurulu olan park, yaklaşık bir ay süren çalışmalarla baştan yaratıldı. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde de törenle hizmete açıldı. Heykeltraşlar Ali Yaldır, Zafer Dağdeviren ve Derya Ersoy tarafından hazırlanan; öğretmenler ve öğrencilerin tasvir edildiği heykel, hem öğretmenler hem de vatandaşlar tarafından çok beğenildi. Pergoleli modern oturma alanları, kuru havuz ve yeşil alanlarla zenginleştirilen, rengarenk çiçeklerle süslenen park, Karşıyakalılardan tam not aldı. Törende ilçenin en genç öğretmeni Arife Genç ile en yaşlı öğretmen Mustafa Ati Doğan’a da plaket verildi.
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “En çok hizmet verdiğimiz alanlardan biri de eğitimdir. Anaokulu sayımız 6’ya ulaştı. Önümüzdeki süreçte Mustafa Kemal Mahallesi ve Mavişehir’de temel atıp iki anaokulu daha kazandıracağız. KARGEM dershanemizde ücretsiz olarak her yıl yüzlerce çocuğumuzu geleceğe hazırlıyoruz. Üniversite öğrencilerimize burs sağlamak için Karşıyaka’nın Filizleri Projesi’ni hayata geçirdik, Türkiye’ye örnek olduk. Biz bu çalışmaları siyaset için yapmıyoruz, parti propagandası olarak yapmıyoruz. Var gücümüzle çocuklarımız, geleceğimiz için eğitime katkı sağlamaya devam edeceğiz" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 26.11.2015 : 12:10

Etiketler : Karşıyakada    öğretmenler    Parkı    Açıldı    Bölge   


Yorumlar

6207
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN