Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şiddete Tiyatroyla Dikkat Çektiler

Şiddete Tiyatroyla Dikkat Çektiler
İzmir’de, Güzelbahçe Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için, tiyatro gösterisi sunuldu.

 

Güzelbahçe Belediyesi Yetişkin Tiyatro Topluluğu, Devrim Seyrek’in yazıp Selin Akın’ın yönettiği “Yok ile varın hikayesi"nde Türk tarihine damga vuran Sabiha Gökçen, Afife Jale, Semiha Berksoy ve Türkan Saylan gibi kadınlar ile başta Özgecan Aslan ve Münevver Karabulut olmak üzere şiddete maruz kalan bazı kadınların öyküleri anlatıldı. Ayrıca Ece Erten ve Gülseren Mungan’nın oynadığı “Fırtına Kuşları" isimli tiyatro gösterisi sahnelendi.
 
Güzelbahçe Belediye Belediye Meclis Üyesi avukat Zeynep Ferda Demirbaş, gösteri öncesinde yaptığı konuşmada, kadına yönelik şiddetin son yıllarda arttığı belirterek, "Bu yılın ilk 10 ayında 346 kadın erkekler tarafından öldürüldü" dedi. Demirbaş, saygınlık, iyi hal gibi ceza indirimlerinin ise toplumun vicdanınını kanattığını söyledi.
 
Güzelbahçe Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Türkmen Köşk ise kadına yönelik şiddete hayır dediklerini ve ilçelerinde farkındalık yaratmak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Yayın Tarihi : 26.11.2015 : 11:38

Etiketler : Kadına    Şiddete    Tiyatroyla    Dikkat    Çektiler    Bölge   


Yorumlar

2984
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN