Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Rusya Şimdi de Bunu Yaptı

Rusya Şimdi de Bunu Yaptı
Rusya Tarım Bakanlığı Türkiye'den ithal edilen tarım ve gıda ürünlerine yönelik denetimi sıkılaştırdığını açıkladı. Buna ek olarak, Rusya Tarım Bakanı Aleksander Tkaçov, Türkiye’den ithal edilen domates ile narenciye savaş açtı.

 

Reuters’ta yer alan haberde, Yapılan yazılı açıklamada bakanlığın araştırmalarına göre Türkiye'den ithal edilen gıda ürünlerinin yüzde 15'inin Rus düzenlemelerine uymadığına dikkat çekilerek, hükümetin gıda güvenliği kurumu Rosselkhoznadzor'a denetimin sıkılaştırılması için talimat verdiği ifade edildi.
 
Rusya'nın Türkiye'den gıda ithalatı ağırlıklı olarak sebze, meyve ve et ürünlerinden oluşuyor.
 
RUSYA TARIM BAKANI TÜRK DOMATESİ VE NARENCİYE SAVAŞ AÇTI
 
Rusya Tarım Bakanı Aleksander Tkaçov, Türkiye’den ithal edilen domates ile narenciye savaş açtı. Rus bakan bu ürünlerin Türkiye yerine İran, Fas, İsrail, Azerbaycan ve Özbekistan’dan tedarik edilebileceğini açıkladı.
 
Rusya televizyonu “Rossiya-1” kanalına çıkarak Türkiye’den sebze meyve ithalatı hakkında açıklamalarda bulunan Tarım Bakanı Aleksander Tkaçov, “Türkiye’den tarım ürünleri ithalatını yasaklayan radikal karar alırsak biz bu ürünlere hemen alternatif buluruz.
 
Türkiye’den en çok domates ve narenciye ithal ediyoruz. Türkiye yerine bu ürünleri rahatlıkla İran, Fas, İsrail, Azerbaycan veya Özbekistan’dan almaya başlarız” dedi.
 
Bu arada iki günden beri Rusya gümrüklerinde belirsiz olan Türk mallarının geçiş prosedürü kesinleşti. Bundan böyle Türkiye’den gelen mallara Rus gümrükleri yüzde yüz kontrol uygulayacak. 

Yayın Tarihi : 26.11.2015 : 10:52

Etiketler : haber    haberler    domates    narenciye    rusya    türkiye    Rusya Şimdi de Bunu Yaptı    kanalben    ben tv       


Yorumlar

6182
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN