Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Deniz Emniyeti Ve Güvenliği Tatbikatı''

''Deniz Emniyeti Ve Güvenliği Tatbikatı''
Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde 25-27 Kasım tarihlerinde Marmara Denizi Adalar Bölgesi’nde gerçekleştirilecek ’Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı’nın açılış töreni gerçekleştirildi. Denizlerde acil durumlara ve yasa dışı faaliyetlere müşterek müdahale edebilme kabiliyetini, kurumlar arası işbirliğini geliştirmeyi hedefleyen tatbikat hakkında, tatbikata katılacak ’TGSG-UMUT’ adlı Arama-Kurtarma Gemisi’nde basın toplantısı düzenlendi.

 

Sarıyer’deki Sahil Güvenlik İskelesi’nde demirleyen gemide yapılan toplantıda konuşan Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Geçim, tatbikatın Sahil Güvenlik Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, ilgili bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşlarının denizde meydana gelmesi muhtemel acil durumlara ve yasa dışı faaliyetlere müşterek müdahale edebilmesini geliştirmek amacıyla yapılacağını söyledi.
 
"KOORDİNASYONU EN ÜST DÜZEYE ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ"
 
Geçim, "Tatbikat kurumlar arasındaki bilgi paylaşımı, kaçakçılıkla, denizde terörizmle mücadele, denizde su ürünleri mevzuatına yönelik denetim, arama-kurtarma, tıbbi tahliye ve yangın söndürme eğitimleri gibi deniz emniyeti ve güvenliğine yönelik müşterek eğitimleri içermektir. Denizde başlayıp karada, karada başlayıp denizde devam eden terör ve yasa dışı faaliyetlerde, deniz kirliliği olaylarında, yasa dışı su ürünleri avcılığı ve tıbbi tahliye faaliyetlerinde kurumlar arası iş birliğiyle koordinasyonu en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz" diye konuştu.
 
Kıdemli Albay Yavuz Geçim’in konuşmasının ardından tatbikata katılacak ’TGSG-UMUT’ adlı arama-kurtarma gemisi basın mensuplarına gezdirildi.
 
KOORDİNASYON SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI’NDA
 
Öte yandan ’Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015’ tatbikatının fiili safhası yarın Marmara Denizi’nin Adalar bölgesinde icra edilecek.
 
Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı yetkililerinin de katılacağı tatbikatın koordinatörlüğünü Sahil Güvenlik Komutanlığı yürütecek. Tatbikata Sahil Güvenlik Komutanlığı, 2 arama-kurtarma gemisi, 4 bot, 1 uçak, 3 helikopter, 1 Sahil Güvenlik Özel Harekat Timi, 2 Dalış Emniyet Güvenlik ve Arama Kurtarma Timi, 2 Sahil Güvenlik ve Emniyet Timi, diğer kurumlardan birer adet tekne, bot, ambulans ile görevli personel katılacak.

Yayın Tarihi : 25.11.2015 : 17:24

Etiketler : Marmara    Denizinde    Deniz    Emniyeti    -    Tatbikatı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3524
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN