Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uşak’ta Kadınlar Şiddete Karşı Yürüdü

Uşak’ta Kadınlar Şiddete Karşı Yürüdü
Uşak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü’nde yürüyüş düzenlendi.

 

Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Uşak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Koray Acar, Uşak Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencilerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 200 kişi yürüyüşe katıldı. Uşak Belediyesi önünden harekete geçen grup, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önüne kadar yürüdü. Kadına yönelik şiddette olan tepki, taşınan pankartlarla gösterildi.
 
Grup adına açıklama yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde görevli Sosyolog Tuğba Boz, "Kadına yönelik her türlü şiddeti kınıyoruz. 25 Kasım ’Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü’ ilan edildi. Bu tanıma daha sonra ekonomik ihtiyaçlardan yoksun bırakarak uygulanan ekonomik şiddette dahil edilmiştir. İnsan hakları mücadelesinde kadına yönelik her türlü ayrımcılığı şiddeti reddediyoruz" dedi. Açıklamanın ardından grup dağıldı.

Yayın Tarihi : 25.11.2015 : 16:45

Etiketler : Uşakta    Kadınlar    Şiddete    Karşı    Yürüdü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1266
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN