Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Fazıl Türk’e, İşçilerinden Destek

Fazıl Türk’e, İşçilerinden Destek
Mersin’de aralarında HDP’li Merkez Akdeniz İlçe Belediye Başkanı Fazıl Türk’ün de bulunduğu 5 kişinin arandığı, 10 kişinin de gözaltına alındığı terör örgütü PKK-KCK’ya yönelik operasyon, içlerinde belediye işçilerinin de bulunduğu Genel-İş Sendikası Mersin Şubesi üyelerince protesto edildi.

 

Akdeniz Belediye binası önünde düzenlenen basın açıklamasına, belediye işçilerinin yanı sıra Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Mutlu ile HDP İl Başkanı Selman Günbat da katılarak destek verdi. Burada açıklama yapan Genel-İş Sendikası Mersin Şube Mali Sekreteri Vakkas Kılınç, ’operasyonun, ülkedeki diğer sorunların üstünü kapatıp gündem değiştirmekten başka bir şey olmadığını’ ileri sürdü. 
 
Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Mutlu ise seçilmiş belediye yöneticilerine karşı yapılan bu operasyonu kınadıklarını söyledi. Mutlu, Fazıl Türk’ün kaçmadığını, operasyondan önce şehir dışına gittiğini ve en kısa sürede gelerek ifadesini vereceğini belirtti. Mutlu, önceki dönem başkan yardımcılığı yapan Makbule Kaplan’ın hamile halde iken gözaltına alındığını hatırlatarak, neredeyse doğurmak üzere olan bir insanın gözaltında tutulmasını da kınadıklarını söyledi.

Yayın Tarihi : 25.11.2015 : 16:21

Etiketler : Aranan    Hdpli    Başkan    Fazıl    Türke    İşçilerinden    Destek    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7929
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN