Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Trafik Kontrolünde Alkol Gibi Esrar Testi İsteği

Trafik Kontrolünde Alkol Gibi Esrar Testi İsteği
Amerika Birleşik Devletleri Sağlık Bakanlığı Bağımlılık Enstitüsü (NIDA) ve Beyaz Saray Adli Toksikoloji Grup Başkanı Prof. Dr. Marilyn Huestis, esrarın sık kullanılan bir uyuşturucu olduğunu ve trafikte araç sürücülerinin koordinasyonunu bozduğuna dikkat çekti.

 

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı ile Adli ve Klinik Toksikoloji Derneği’nin birlikte düzenlediği Adli Toksikoloji Kursu’na adli toksikologlar, adli bilimler alanında çalışanlar ile biyokimya ve psikiyatri uzmanları katıldı. Kursun açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Marilyn Huestis, esrarın  trafikte sürücünün koordinasyonunun bozulmasına yol açtığını belirtirken, "Esrar kullananların saptanması için ağız içi sıvısı ve biyolojik örneklerde tespit analizlerinin adli toksikologlar tarafından yapması gerekiyor. Ayrıca sonuç raporlarını da bu uzmanlar tarafından yorumlanmalı" dedi.
 
Adli ve Klinik Toksikoloji Derneği Genel Sekreteri ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nebile Dağlıoğlu da, Türkiye’de trafikte sadece alkol analizi yapıldığını hatırlatarak, uyuşturucu madde ve esrar analizlerinin de yapılmasını gerektiğini anlattı.
 
Kursa katılan adli toksikologlar uyuşturucu maddeler, analizleri, işyeri madde testi, trafikte uyuşturucu madde testi, yeni psikoaktif maddeler ile ilgili uluslararası gelişmeler ve uygulamalar hakkında kursiyerlere bilgi verdi.
 
FOTOGRAFLI

Yayın Tarihi : 25.11.2015 : 13:42

Etiketler : Trafik    Kontrolünde    Alkol    Gibi    Esrar    Testi    İsteği    Genel-Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9036
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN