Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kadına Yönelik Şiddet İnsan Hakları İhlalidir

Kadına Yönelik Şiddet İnsan Hakları İhlalidir
Sivas Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Serap Hergüner, 25 Kasım Kadına Kadına Karşı Şiddeti Önleme Günü nedeniyle düzenlediği basın toplantısında, "Kadına yönelik şiddet insan hakları ihlalidir" dedi.

 

Sivas Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu, 25 Kasım Kadına Karşı Şiddeti Önleme Günü nedeniyle adliyede basın toplantısı düzenledi. Komisyon Başkanı Avukat Serap Hergüner, 25 Kasım’ın kadınlarla ilgili diğer günlerden önemli bir farkı olduğunu ifade ederek, "25 Kasım, dünyanın her yerinde kadınlara ve kız çocuklarına yönelik giderek artan cinsiyete dayalı şiddete odaklanmıştır. Günümüzde, kadına yönelik şiddet olgusu, sadece bir kadın sorunu olarak değil, toplumsal bir sorun olarak çok yönlü olarak gündeme alınmakta ve çözüm üretmek için sosyoekonomik koşullar, politik gelişmeler ve kültürel etkenlerle birlikte değerlendirilmektedir" dedi. 2015 yılının Ekim ayına kadar 236 kadının boşanmak istediği veya evlenmek istemediği için erkekler tarafından öldürüldüğünü belirten Av. Hergüner, "Hangi yasayı getirirsek getirelim ailede ve toplumda yetiştirilme sorunları aşılmadan, temel eğitimde hatta anasınıfında eğitim metotlarıyla dersler verilmeden, toplumsal cinsiyet eşitliği sağlanmadan yasaların bir anlamı kalmamakta, öldürme fiillerinin önüne geçilememektedir" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 25.11.2015 : 13:31

Etiketler : Sivas    Barosu    Kadına    Yönelik    Şiddet    İnsan    Hakları    İhlalidir    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5923
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN