Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çatışma İlçeyi Savaş Alanına Çevirdi

Çatışma İlçeyi Savaş Alanına Çevirdi
Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin kazdıkları hendeklerin kapatılması için dün akşam saatlerinde iki mahallede uygulanan sokağa çıkma yasağından hemen sonra başlayan ve aralıklarla bu sabaha kadar süren çatışmalarda, yollarda barikat olarak kullanılan yaklaşık 10 araç yandı. Belediyeye ait bir itfaiye aracı da mermilerin hedefi olalark kullanılamaz hale geldi. Bir çok ev ve işyerine de mermiler isabet etti.

 

Cizre İlçesi’nde teröristlerin Komiser Umut Tuncay ile emniyetin sivil personeli Sabri Oğlak’ı şehit etmesi ardından ilçedeki Sur ile Yafes Mahallesi’nde dün saat 16.00’dan bugün saat 06.00’ya kadar sokağa çıkma yasağı uygulandı.
 
Şırnak Valiliği, sokağa çıkma yasağı ile birlikte başlatılan operasyonlarda 5 PKK’lının etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Sokağa çıkma yasağıyla birlikte hendekleri kapatmak, barikatları kaldırmak ve PKK’lıları etkisiz hale getirmek için güvenlik güçlerince 2 mahallede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Gece boyunca süren operasyonlarda yer yer çatışmalar oldu.
 
BARİKAT OLARAK KULLANILAN ARAÇLAR YANDI
 
Çatışmalar sırasında teröristlerin polis zırhlı araçlarının girişini engellemek için sürücülerinden kontak anahtarlarını gasp edip ana yollarda barikat olarak kullandığı yaklaşık 10 araç tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Köprü Caddesi ve Çamlıca bölgesinde yoğunlaşan çatışmalar sırasında barikat olarak kullanılan Cizre Belediyesi’ne ait bir itfaiye aracı da kullanılamaz hale geldi.
 
Çatışmalar nedeniyle dün akşam saatlerinden beri Cizre-Silopi karayolu da trafiğe kapanırken, yolda uzun araç kuyrukları oluştu. Çatışmaların durması ve yasağın kaldırılması ile yol trafiğe açılırken, esnafın bugün kepenklerini açtığı görüldü. Çıkan çatışmalar sırasında ilçede birçok işyeri ve eve de mermiler isabet ederek hasar gördüğü belirtildi.

Yayın Tarihi : 25.11.2015 : 12:35

Etiketler : Cizrede    Gece    Boyunca    Süren    Çatışma    İlçeyi    Savaş    Alanına    Çevirdi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6438
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN