Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İKSEV’e Keman İthaf Etti

İKSEV’e Keman İthaf Etti
Fransız keman yapımcısı Nicolas Gilles, Danimarkalı keman sanatçısı Erling Steffensen için yaptığı kemanı İKSEV’e ithaf etti.

 

 
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliği ile düzenlediği Uluslararası Keman ve Yay Yapımı Atölyesi’ne Fransa’nın Montpellier kentinden katılan usta keman yapımcısı Nicolas Gilles, İzmir’e bir sürprizle geldi. Günümüzün en iyi keman yapım ustalarından biri olan ve tanınmış solist kemancıların enstrümanlarını yapan Gilles, Danimarkalı keman sanatçısı Erling Steffensen için yaptığı kemanı İKSEV’e ithaf etti. Gilles, İzmir’e gelmeden hemen önce bitirdiği keman için “Exposition İKSEV - İzmir 2015" yazan bir etiket hazırladı. Kemanın İzmir’de sergilenmesi için Steffensen’in de onayını alan Nicholas Gilles, genç Türk lutiyerlerle tanışmaktan ve onlara tecrübelerini aktarmaktan sevinç duyduğunu ve bu mutluluğunu son yaptığı keman ile ifade etmek istediğini belirterek, "Bu keman bu etiketle yaşayacak ve bu etiketle çalınacak" dedi.
 
Nicalas Gilles’ın İKSEV’e ithaf ettiği keman ile Uluslararası Keman ve Yay Yapımı Atölyesi’nde yapılan iki keman ve altı yay 27 Kasım Cuma günü saat 19.30’da MÜZİKSEV’de sergilenecek.

Yayın Tarihi : 25.11.2015 : 12:23

Etiketler : Keman    İthaf    Etti    Bölge   


Yorumlar

8082
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN