Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ege Kardiyoloji’ye Yeni Ünite

Ege Kardiyoloji’ye Yeni Ünite
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı, yeni ünitelerine kavuştu.

 

 
Törene; Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yeşim Kirazlı, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Gürgün, Başhekim Prof. Dr. Mehmet Özkahya, bağışçılar Mehmet Yazan ve Alsancak Rotary Kulübü Başkanı Sinan Can katıldı.
 
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı; akreditasyon koşullarına uygun 16 yatak kapasiteli 2. basamak yoğun bakım ünitesi, 3 boyutlu ekokardiyografi, EKG-tansiyon holter, tilt table ve efor testi cihazları içeren akreditasyona uygun laboratuvar ve içerisinde 8 bisiklet ergometri, 4 koşu bandı, 2 kardiyopulmoner egzersiz testi cihazı ile 6 dakika yürüme testi yer alan Mehmet Ş.Yazan Kardiyak Rehabilitasyon Ünitesi’ne kavuştu.
 
"BEN YERİNE BİZ"
 
Açılış konuşmasını yapan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Gürgün, "Eko-Efor laboratuvarı önceden kliniğimizin içerisinde yer alıyordu, küçüktü ve hastaların ulaşımı zordu. Daha elverişli bir ulaşım olması için yeni kliniğimizi açmış bulunuyoruz. Kliniğimiz, yılda 15 bin hastaya efor testi uygulayarak hizmet veriyor. Multidisiplinel çalışma, ben yerine ’biz’in tercih edildiği çalışmadır. Bizler bu disiplini ilke edinerek kendi imkânlarımızla açtığımız klinikler, kendi kendimize güzel işler yapabileceğimizin göstergesidir" dedi.
 
Başhekim Prof. Dr. Mehmet Özkahya da "Yeni açtığımız birimle birlikte toplam 40 adet yoğun bakım yatağı daha hastanemize katılmıştır. Böylece hastane bünyemizde 300’ü aşkın yoğun bakım yatağımızla hizmet vermeye hazırız" diye konuştu.
 
Bugüne kadar hastane bünyesine birçok bağışıyla katkıda bulunan Mehmet Yazan, "İki şey vardır, insanların çoğu onun değerini bilmezler; sıhhat ve boş vakit. Bunlar o kadar kıymetlidir ki ancak kaybedildiğinde anlaşılır. Bu noktada sağlık tesislerine ve sağlık çalışanlarına muhtaçtırlar. Sağlık, uzman çalışanlar ve donanımlı tesislerle yapılmalıdır. 2007 yılında kalp rahatsızlığı sebebiyle Ege Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nde bir süre tedavi gördüm. Bu sebeple kardiyoloji bölümü benim için büyük önem taşıyor. İnsan sağlığının kıymetini bilmeli. Sağlığını yitiren insanlarımızın en iyi şekillerde tedavi görmesini sağlamak için ben de elimden geleni yapmaya devam edeceğim" dedi.
 
Açılışta bağış yapan Mehmet Yazan ve Alsancak Rotary Kulübü Başkanı Sinan Can’a plaket ve çiçek takdim edildi.

Yayın Tarihi : 25.11.2015 : 12:11

Etiketler : Ege    Kardiyolojiye    Yeni    Ünite    Bölge   


Yorumlar

3841
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN