Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir Ve Filibe Barolarından İşbirliği Anlaşması

İzmir Ve Filibe Barolarından İşbirliği Anlaşması
İzmir Barosu, Bulgaristan’ın ikinci büyük şehri olan, yaklaşık 1200 avukatın kayıtlı olduğu Filibe (Plovdiv) Barosu ile uzun zamandır sürdürülen görüşmeler sonucunda işbirliği anlaşması yaptı.

 

 
İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, Başkan Yardımcısı Av. Mustafa Çetin ve Genel Sekreter Av. A. Şakir Uzun, Plovdiv’e giderek 3 yıllık süreli olan işbirliği protokolünü imzalayarak yaşama geçirdi. 22 Kasım Pazar günü Bulgaristan Avukatlar Günü olması nedeniyle yapılan tören ve baloya davetli olarak katılan Başkan Aydın Özcan ve beraberindeki heyet, İzmir Barosu’na bir kardeş baro daha kazandırdı.
 
İki baro arasındaki ilişkilerin kurulmasını sağlayan Bulgaristan önceki tarım bakanlarından Mehmet Dikme’nin de bulunduğu çalışmalara Bulgaristan Barolar Birliği Üyesi ve IBA Bulgaristan Delegesi Av. Emilia Nedeva, Plovdiv Baro Başkanı Av. Vladimir Zlatev ve Plovdiv Barosu Yönetim Kurulu üyeleri ile soydaş avukatlar Denis Mustafa, Denis Hüseyin ve Ferhat Murat da katkıda bulundu. Yapılan protokolde İzmir ve Plovdiv (Filibe) baroları, kurumsal yapı ve hukuk mesleğine erişim, hukuki eğitim ve öğretim, sürekli eğitim; avukatlar ve hukuk sistemi, disiplin sorunlarını ortak alanlar olarak belirledi. Araştırma ve ortak faaliyetler ile diğer çalışma gruplarının kurulması ve uygulanması, karşılıklı ziyaret ve belge değişimi; yayınlar, bilimsel literatür ve ortak programların değişimi, ortak bilimsel, hukuksal etkinlikler, konferanslar, sempozyumlar, tematik toplantılar alanlarında işbirliği yapacak olan İzmir ve Plovdiv (Filibe) baroları, aynı zamanda eğitim programlarının tamamlanmasından sonra elde edilen sertifika ve diplomaları karşılıklı olarak tanıma ve genç avukatlar ile stajyer değişimi konularında anlaştı.
 
Protokolü İzmir Barosu adına Başkan Av. Aydın Özcan, Plovdiv Barosu adına ise Başkan Av. Vladimir Zlatev imzaladı.

Yayın Tarihi : 25.11.2015 : 12:10

Etiketler : İzmir    Filibe    Barolarından    İşbirliği    Anlaşması    Bölge   


Yorumlar

8708
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN