Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sağır Eden İhmale Tazminat

Sağır Eden İhmale Tazminat
Bodrum’da oğlunu almak için gittiği kreşin demir bahçe kapısının üzerindeki lambadaki kaçak nedeniyle elektrik akımına kapılarak ölümden dönen ve sol kulağında yüzde 100 işitme kaybı meydana gelen 38 yaşındaki Celal Demirdaş, açtığı davayı kazandı. Mahkeme, kreşin sahibi Fatma Kurtyiğit Özdemir’in 10 bin lirası manevi toplam 17 bin 650 lira tazminat ödemesine karar verdi. Bu miktarı az bulan Demirdaş, kararı temyiz edeceğini söyledi.

 

İnşaat ustası Celal Demirdaş, 3 Nisan 2013 tarihinde eşinin de ana sınıfı öğretmeni olarak görev yaptığı Gümbet Mahallesi’ndeki kreşe gidip, o dönemde 6 yaşında olan tek çocuğu E.D.yi aldı. Yağmur nedeniyle bahçede oluşan su birikintileri nedeniyle oğlunu kucağına alana Demirdaş, bahçe kapısına yöneldi. Demirdaş, demir bahçe kapısına dokunduğunda anda elektrik akımına kapıldı.
 
Demirdaş, son anda tekme atarak, kendini ve kucağındaki oğlunu kurtardı. Gürültüye koşan eşi Zeynep Demirdaş (32) ve kreşteki diğer öğretmenlerin haber vermesi üzerine ambulansla Celal Demirdaş, Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Buradaki ilk müdahalenin ardından Demirdaş, Özel Bodrum Hastanesi’ne sevk edildi. 5 günlük tedavinin ardından, işitme problemi yaşayan Demirdaş, Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Bir ay da burada tedavisi süren Demirdaş’ın sol kulağında yapılan müdalalelere rağmen dönüşü olmayan yüzde 100 işitme kaybı meydana geldi. Yaşananların ardından Demirdaşın şikayetiyle, olayda ihmali olduğunu ileri sürdüğü kreşin sahibi Fatma Kurtyiğit Özdemir hakkında Bodrum 3’üncü Asliye Ceza Mahkamesi’nde ’ihmal sonucu yaralamaya sebebiyet vermek’ suçundan ceza davası açıldı. 4’üncü Asliye Hukuk Mahkemesi’nde de 50 bin lirası manevi olmak üzere toplam 57 bin 650 liralık tazminat davası açtı. 4’üncü Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki tazminat davasında geçen 4 Kasım’da karar çıktı. Mahkeme, kreş sahibi Özdemir’in 10 bin lirası manevi toplam 17 bin 650 lira tazminat ödemisine karar verdi.
 
KARARDAN MEMNUN KALMADI
 
Sol kulağındaki işitme kaybı nedeniyle zaman zaman başının döndüğünü ve başka fiziksel rahatsızlıklarının da ortaya çıktığını belirten Celal Demirdaş, "Çocuğumla birlikte ölümden döndük. İşin en acı yanı ise olayın yaşandığı yerin bir kreş olması ve buranın yöneticisinin sorumluluğu kabul etmemesi. Makemenin verdiği tazminat kararından memnun olmadım. Yaşadıklarım karşılığında ödenecek olan manevi tazminat bu kadar az olmamalıydı" dedi.
 
CEZA DAVASI SÜRÜYOR
 
Demirdaş’ın avukatı Nazlı Aydoğan Kaplan ise kreşin isim değiştirerek faaliyetini sürdürdüğünü belirterek, "60 öğrencinin eğitim gördüğü bir kreşin kapısında elektriğin işi ne? Tam bir faciadan dönüldü. Bir kulağın bedeli bu olmamalıydı. Çünkü bilirkişi bu davada okul yöneticisini yüzde 100 kusurlu buldu. Ceza davası devam edip, okul yöneticisi 4-6 yıl hapis cezası ile yargılanırken, biz de kararı temyize götüreceğiz" dedi.

Yayın Tarihi : 25.11.2015 : 11:44

Etiketler : Sağır    Eden    İhmale    Bin    Lira    Tazminat    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9559
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN