Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Festival Heyecanı

Festival Heyecanı
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 2017 yılında Saraybosna’da düzenlenmesi planlanan Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nin (EYOWF) 2019’da Erzurum’da yapılacak organizasyonla takas edilmesiyle, büyük bir heyecan içerisine girdiklerini söyledi. 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’ndan sonra EYOWF 2017’yi Erzurum’a kazandırmanın gururunu yaşadıklarını belirten Sekmen, "Bu tarihi fırsatı Erzurum’un tanıtımı için kullanacağız. Erzurum’un emniyetli, asayişi sağlanmış...

 

Palandöken Dağı’nda Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde basın toplantısı yapan Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’ndan sonra Erzurum’a EYOWF 2017’yi Erzurum’a kazandırmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Bu tarihi fırsatı Erzurum’un tanıtımı için kullanacaklarına dikkati çeken Başkan Sekmen, şunları söyledi:
 
"Olimpiyat ruhunu bütün katmanlarında taşıyan Erzurum, 2011 yılında 25’inci dünya üniversiteler kış oyunlarına ev sahipliği yapmıştı. Bu kez de 2017’nin Şubat ayında Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivalini gerçekleştireceğiz. Adı her ne kadar festival olarak geçse de olimpiyatla benzer durumda. Geçen hafta Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da düzenlenen Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği 44’üncü olağan genel kuruluna katıldık. Türkiye heyeti olarak EYOWF 2017’nin imza töreninde olimpiyat bayrağını Erzurum’a getirdik. Avrupa’nın 50 ülkesinden 17 yaş altı olimpik sporcuların yarışacağı dünyanın en büyük olimpik kış sporları organizasyonlarından biri olma özelliğini taşıyan EYOWF 2017’den de alnımızın akı ile çıkacağız. Avrupa ve Uluslararası Olimpiyat Komitelerinin himayesinde yapılan Avrupa Gençlik Kış Olimpiyatları, Avrupa şehirlerinin tanıtımı ve gelişimi için büyük bir fırsattır. İşte bu tarihi fırsatı ülkemiz ve Erzurum’un tanıtımı için kullanacağız. 2011’de büyük bir tecrübe yaşadık. EYOWF 2017’de de 2011’de ki tecrübelerimizi kullanarak 22 yıldır gerçekleştirilen kış olimpiyatlarının en iyisini karlar şehri Erzurum’da yapacağız."
 
EYOWF’u alırken ’Erzurum emniyetli bir şehir değil, terör var’ diye hep kendilerine sorular yönelttiklerini anlatan Başkan Sekmen, "Erzurum’da hiçbir terör olayı olmadığını söyledik. Ama çevre illerde yaşanan birkaç olay insanların kafasında soru işareti bırakıyor. Gerçi şu anda Avrupa’nın tamamında terör var. Başta Paris olmak üzere. Ama bizim şu anda böyle bir sıkıntımız olmadığını inşallah orada yapacağımız basın toplantılarıyla kamuoyuna duyurmaya gayret edeceğiz" diye konuştu.
 
Toplantıda bir konuşma yapan Buz Pateni Federasyonu Başkanı Dilek Okuyucu da, EYOWF’da başarılı olmak için şimdiden çalışmalara başladıklarını söyledi.

Yayın Tarihi : 25.11.2015 : 11:39

Etiketler : Erzurumda    Avrupa    Gençlik    Olimpik    Kış    Festivali    Heyecanı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3887
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN