Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İki Kardeş, Kanseri Birlikte Yendi

İki Kardeş, Kanseri Birlikte Yendi
Kayseri’de oturan 42 yaşındaki Muzaffer ile Almanya’daki kardeşi 40 yaşındaki Yaşar Şahanlar, aynı dönemde kolon kanserine yakalandı. Kardeşler, Kayseri’de 2 saat arayla ameliyat olarak, sağlıklarına kavuştu.

 

Kayseri’de oturan Muzaffer Şahanlar, kabızlık ve aşırı kilo kaybı nedeniyle bir sağlık kuruluşuna başvurdu. Tetkik aşaması uzun süren Muzaffer Şahanlar, bu süreci telefonla, Almanya’da yaşayan kardeşine anlattı. Yaşar Şahanlar ağabeyinin anlattığı aynı şikayetlerin kendisinde de bire bir görüldüğünü anlayınca en yakın sağlık kuruluşuna giderek gerekli testleri yaptırdı. Almanya’da yapılan tetkikler sonucunda, Yaşar Şahanlar’a kalın bağırsak kanseri olabileceği söylendi. Bunun üzerine Türkiye’ye gelen Yaşar Şahanlar, ağabeyi ile birlikte Memorial Kayseri Hastanesi’ne başvurdu. Burada yapılan tetkik ve tahliller sonucu, her iki kardeşin de aynı dönemde kolon kanserine yakalandığı ortaya çıktı.
 
Memorial Kayseri Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Mustafa Gök, iki kardeşin hastalık öyküsünü dinledi ve tetkikler sonucunda kolon kanseri teşhisi konulduğunu anlattı. Muzaffer ve Yaşar Şahanlar kardeşlerin 2 saat arayla ameliyat edildiğini bildiren Op.Dr. Gök, şöyle dedi:
 
"İki kardeşi aynı gün, 2 saat arayla ameliyata aldık. Yaşar Bey’in tümörlü kalın bağırsağının sağ yarısını aldıktan sonra sol yarısını ince bağırsakla birleştirdik. Muzaffer Bey’in ise kardeşine oranla kalın bağırsağının tümörlü olan daha büyük bir bölümü alındı."
 
Yaşar Şahanlar, amca ve babasında da kolon kanseri görüldüğünü söyledi. Almanya’da kanser şüphesi ile kontrolleri yapılırken Türkiye’ye gelmeye karar verdiğini ve tedaviye ülkesinde devam etmek istediğini dile getiren Şahanlar, "Ağabeyimde ve bende bu hastalığın aynı anda ortaya çıkması bizim için çok şaşırtıcıydı. Başarılı bir ameliyat sonrasında sağlığımıza kavuştuğumuz için mutluyuz. Prof. Dr. Alper Akcan’a ve Op. Dr. Mustafa Gök’e çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 25.11.2015 : 11:34

Etiketler : İki    Kardeş    Kanseri    Birlikte    Yendi    Sağlık    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4828
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN