Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV

Azmin Zaferi
Muğla’da görev dönüşü geçirdiği trafik kazası sonrası belden aşağı felç olan Jandarma Yüzbaşı 44 yaşındaki Ozan Bahar, yaşama küsmedi. Ailesinin desteğini hiçbir zaman kaybetmeyen Bahar, doktora tezine başladı, ardından basamakları tek tek tırmandı ve profesörlüğe kadar yükselip, dekanlık yapmaya başladı.

 

Mersin Silifke doğumlu, evli, 1 çocuk babası Ozan Bahar, 1996 yılında Diyarbakır Ergani Jandarma Komando Bölük Komutanlığı’ndan yüzbaşı rütbesiyle, Muğla İl Jandarma Komutanlığı Merkez Jandarma Bölük Komutanlığı görevine atandı. Bahar, aynı yıl, 2 Ekim’de görev dönüşü Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’de trafik kazası geçirdi ve belden aşağı felç oldu. Ankara Gülhane Tıp Akademisi’nde 1 yıl boyunca tedavi gören Bahar’ın en büyük destekçisi Menteşe Sabri Acarsoy İlkokulu’nda müdür yardımcılığı yapan eşi Hesna Bahar oldu.
 
Yaşamını tekerlekli sandalye ile sürdüren Kara Harp Okulu mezunu Bahar, 1998 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansa başladı ve eğitimini 2000 yılında başarıyla tamamladı. Ozan Bahar, aynı yıl MSKÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Ana Bilim Dalı’nda doktoraya başladı. 2002 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nden jandarma yüzbaşı rütbesiyle malulen emekli olduktan sonra MSKÜ’nün açtığı sınavları kazanarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kadrosundan İktisat Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 2005 yılında ise doktora derecesi aldı. 2006 yılında yardımcı doçent olan Bahar, bir yıl sonra doçent ve 2013 yılında ’profesör’ unvanını aldı. Halen MSKÜ Turizm Fakültesi Dekanlığı görevini yürüten Ozan Bahar, şöyle konuştu:
 
HAYATIN DERSİNİ VERİYOR
 
"Derslere girebilmek için 9 katlı binaların en üst katlarına asansörün olmaması veya arızalı olması nedeniyle askerlerin omuzlarında inip çıkıyordum. Eşim beni hiç yalnız bırakmadı. Onun desteğini arkama aldım. Tüm zorluklara rağmen hayata küsmedim. Şuan görevimde bulunduğum için büyük mutluluk içerisindeyim. Emekliliğim ardından üniversitede ikinci bir meslek sahibi oldum. Her eğitim yılının son dersinde çok kısa olarak hayat hikayemi öğrencilerimle paylaşıyorum. Hayata karamsar baktıklarını, çoğunun ümidini yitirdiğini gördüm. Ancak öğrencilerim, konuşmalarımdan sonra geleceklerine daha farklı bakıyorlar. Kendilerini mücadelemizle yaşama hazırlamaya çalışıyoruz ve geri dönüşlerin de çok olumlu olduğunu görüyoruz." 
 
Öğrencileri, Bahar’ı tanımaya başladıktan sonra hayata ve engellilere daha farklı bir gözle baktıklarını ifade etti.

Yayın Tarihi : 25.11.2015 : 11:20

Etiketler : Azmin    Zaferi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4167
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN