Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ege'de Kuvvetli Yağış Uyarısı

Ege'de Kuvvetli Yağış Uyarısı
Orta Akdeniz üzerinden gelecek yağışlı sistemin Kıyı Ege'de hafta sonuna kadar etkili olmasının beklendiği bildirildi.

 

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan hava tahmin bilgilerine göre, akşam saatlerinde bölge genelinde kıyı kesimlerden başlamak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak görülecek. Yağışlar, gece
saatlerinde bölgenin kıyı hattında kuvvetini arttıracak.
 
Yağışlar İzmir, Aydın, Manisa'nın merkez ve batı ilçeleri, Balıkesir'in batı kıyı ilçeleri ile Çanakkale'nin güney ilçelerinde çok kuvvetli gök gürültülü olacak. Pazar gününe kadar aralıklarla etkili olacak yağış nedeniyle metrekareye düşen toplam yağış miktarı 100 kilogramı geçecek.
 
İşte İzmir'in 5 günlük hava raporu:
 
 
Ege Denizi'nde fırtına bekleniyor
 
Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar güney ve güney batı yönünde kuvvetli, kısa süreli fırtına şeklinde esecek. Ege Denizi'nde fırtınanın etkili olması bekleniyor.
 
Kuvvetli ve çok kuvvetli sağanak nedeniyle meydana gelebilecek sel, su baskını, taşkın riskine karşı tedbirli olunması istendi.
 
İzmir Valiliği uyardı
 
Öte yandan İzmir Valiliği konuya ilişkin uyarılarda bulundu. Valilikten gelen uyarı şöyle:
 
İlimiz bu geceden itibaren (25 Kasım 2015) orta akdeniz üzeriden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine girecek. Bu yağışlı hava kütlesi il genelinde 29 kasım 2015 pazar gününe kadar etkisini sürdürecektir.
 
Buna göre;
 
26 Kasım 2015 perşembe İl geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek . yağışların il geneli kuvvetli (20-50 kg/m2) güney ve doğu ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli (50-75 kg/m2) olması beklenmektedir. 
Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların devam edeceği Cuma ve Cumartesi günleri kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir.
 
Kuvvetli ve çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar ( periyot süresince havza bazında toplamda 100 kg. ve üzeri) ile yağış esnasında oluşabilecek kısa süreli fırtına nedeniyle yaşanacak olumsuzluklara ( ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, dolu ve yıldırım vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
 
Ayrıca güney ve batı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek rüzgar sebebiyle meydana gelebilecek soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
 
başlama zamanı :26.11.2015 00:00
bitiş zamanı        29.11.2015: 06:00
 

 

Yayın Tarihi : 25.11.2015 : 10:58

Etiketler : haber    haberler    izmir    ege    hava durumu    hava raporu    meteoroloji    kuvvetli yağış    yağmur    fırtına    ben tv    kanalben       


Yorumlar

9352
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN