Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Taksitli Alışveriş Yeniden Başlıyor

Taksitli Alışveriş Yeniden Başlıyor
Türkiye yeniden 12 ay taksitli alışveriş dönemine giriyor. İşte taksit sayısının arttığı o sektörler;

 

Beyaz eşya, mobilya ile eğitim ve öğrenime ilişkin harcamalarda taksit süresi 12 aya çıktı. 12 taksit uygulaması bugünden itibaren başladı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) Banka Kartları Hakkında Yönetmelik değişikliği bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 
 
Buna göre mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi yine 9 ayı geçemeyecek. Bu süre altın, pırlanta alışverişlerini içeren kuyum sektörü için 4 ay olarak uygulanmaya devam edecek. 
 
Ancak kredi kartıyla yapılan harcamalarda 9 aylık taksitlendirme zorunluluğu, beyaz eşya ve mobilya ile eğitim ve öğrenim ücretine ilişkin harcamalarda 12 ay olarak uygulanacak. 
 
CEP TELEFONU, GIDA, AKARYAKITTA 'TAKSİT YASAĞI' SÜRECEK
 
Yönetmelikte, kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyonla ilgili harcamalarda ve yemek, gıda, akaryakıt ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanmayacağı hükme ise korundu. 
 
Şirketlerin kullandığı 'kurumsal kredi kartları ile mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi de 9 ayı geçemeyecek. Ancak bu süre, beyaz eşya ve mobilya ile eğitim ve öğrenim ücretine ilişkin harcamalarda onlar için de 12 ay olarak uygulanacak.  

Yayın Tarihi : 25.11.2015 : 10:32

Etiketler : alışveriş    taksit    cep telefonu    gıda    akaryakıt    beyaz eşya    mobilya    eğitim       


Yorumlar

7713
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN